Новое на сайте

Интервью
Новости области
Новости Украины
Объявления
Афиша

МАНДРУЙ УКРАЇНОЮ…

МАНДРУЙ УКРАЇНОЮ…
13 Окт 2019 07:40

Ми продовжуємо нашу рубрику публікацій під назвою «Мандруй Україною».

Сьогодні ми Вам розповімо про Великий каньйон.

В Україні багато унікальних місць, які незмінно викликають інтерес і захоплення туристів. Сьогодні ми вирушимо в Актовський каньйон, який з’явився в результаті розколу великого гранітного щита.

Неймовірно, але скельним породам каньйону налічується більше 4 мільярдів років. Його глибина – 60 метрів, тобто, приблизно 20 поверхів хмарочоса, а площа близько 250 гектарів. Місцина вражає краєвидами й розміром, завдяки яким її називають «українським Великим каньйоном».

Актовський каньйон, або як ще кажуть Актівський, розкинувся на 250 гектарів у Вознесенському районі Миколаївщини. Свою назву він отримав від села Актово. Завдяки унікальній природі – гігантських скель та валунів, 40-50-метрових заглибин гранітів, специфічній флорі й фауні – каньйон вважається одним з чудес України. До того ж, частина території належить до регіонального ландшафтного парку «Гранітно-Степове Побужжя».

Туристів приваблює не лише незвична краса каньйону, а і його містика. Річка, що простягається між розлогими крутими берегами, має дивну, ба навіть містичну назву – Мертвовод. З цим пов’язано кілька легенд.

Перша легенда тягнеться ще від часів ханства. Тоді татарське військо будь-якою ціною хотіло отримати все скіфське золото, яке знаходилося на території каньйону. Місцеві жителі, аби вберегти власні надбання, закопали їх на дно річки, а її воду занапастили сильною отрутою, від якої вороги помирали в страшних муках.

Друга легенда пов’язана з запорізькими козаками. Колись козацьке військо вийшло на битву з турками. Втрати з обох сторін були настільки численними, що тіла загиблих повністю вкрили низини каньйону, сховавши під собою річку.

Третя легенда пов’язана зі скіфськими царями, адже згідно повір’ю, саме тут було місце їх захоронень. Як би то не було, проте місцеві жителі стверджують, що й досі біля річки можна почути брязкіт зброї, а інколи навіть побачити силуети козаків й татар.

Зазначимо, що через такі легенди каньйон отримав назву «Долина диявола». Люди, які ходили туди самотужки або зникали безвісти, або божеволіли. Чи то так легенди впливають на туристів, чи щось іще, але їх дуже мало – в середньому до тисячі людей на рік.

З Тернополя до Актовського каньйону можна добратися так: поїздом чи автобусом до Первомайська, звідти до села Актове. Дорога триватиме в середньому вісім-дев’ять годин.

Ця місцевість ще не втратила своєї незайманою первозданності, і тому, пожертвувавши комфортними умовами, обов’язково відвідайте це унікальне місце і насолоджуйтеся казковими пейзажами, чистим повітрям, унікальними рослинами і дивовижними тваринами. Ці дні, які ви проведете наодинці з природою, гарантовано назавжди закарбуються у вашій пам’яті.

Ще багато цікавого ми розповімо Вам в рубриці «Мандруй Україною» на нашому порталі. Слідкуйте за оновленнями.

Поделиться материалом


Оставить комментарий

avatar
250

Подписка на ежедневную рассылку