Кращі домашні засоби від болю в горлі
Картопля, хрін, солона вода, жуйка допомагають полегшити стан при болю в горлі і прискорюють позбавлення від нього. Але це далеко не всі домашні засоби від болю в горлі, які вважаються кращими в цій справі.
На шию – шарф, на ноги – шкарпетки. Якщо ви стали жертвою осінньої інфекції, і відчуваєте характерне відчуття в горлі, стежте за тим, щоб шия і груди були в теплі. Зовсім не зайвим буде зав’язати товстий шарф. Також не дозволяйте остигати своїм ногам, тому що тепло важливо для підтримки кровообігу і імунної системи.
Більше рідини. При болю в горлі пийте чай або негазовану воду. Роздратовані слизові оболонки в горлі завдяки цьому залишаються вологими і, таким чином, організм краще справляється з патогенами.
Курячий бульйон. Один з найкращих домашніх засобів від болю в горлі. У цій страві багато цинку, який діє як імунний підсилювач, ефективно підтримує організм в боротьбі з ангіною.
Картопляний компрес. Картопля є ідеальним накопичувачем тепла. Відварну картоплю потрібно покласти на тканинний рушник або шматок чистої тканини, розчавити бульби виделкою і обернути не дуже гарячу картопляну масу таким чином, щоб вийшов компрес. Ним потрібно обернути шию, зафіксувати шарфом і залишити на 15-20 хвилин.
Хрін. Гірчичні олії в хроні мають противірусну дію і борються з хвороботворними мікроорганізмами в горлі. Змішайте столову ложку свіжого тертого хрону з чайною ложкою меду і дайте йому настоятися. По одній чайній ложці цієї суміші потрібно приймати кілька разів в день, при цьому її потрібно утримувати в роті деякий час.
Квіти арніки. Додайте чайну ложку квітів арніки в чашку з окропом і дайте настою настоятися десять хвилин. Полоскати горло цим складом потрібно кілька разів у день: він допомагає слизовій оболонці глотки швидше відновитися.
Шавлія. Відвар з шавлії заспокоює запалену слизову оболонку глотки. Чаєм з шавлією корисно полоскати горло або пити його як звичайний чай. Якщо не подобається смак, можна додати в напій заспокійливу ромашку, корінь зефіру або протизапальний чебрець.
Солона вода. Розчиніть одну повну чайну ложку кухонної солі в чверті літра теплої води і полощіть горло розчином протягом декількох хвилин щодня. Сіль зменшує відчуття болю в горлі.
Молоко з медом. Старий домашній засіб дійсно допомагає полегшити біль у горлі. Розігрійте чверть літра молока, додайте в нього дві столові ложки меду і пийте маленькими ковтками.
Зволоження повітря. Сухе прогріте повітря ще більше дратує запалену слизову оболонку горла. Найпростіший спосіб-розвісити по кімнаті вологі рушники, помістити на батареї опалення вологу тканину.
Жуйка. Жувальна гумка допомагає збиратися слині в роті, завдяки чому зволожується область горла і полегшується відчуття болю.
Цибуля. Протизапальні інгредієнти роблять цибулю чи не найкращим домашнім засобом від болю в горлі, ангіни та інших симптомів застуди. Вичавіть сік з середньої цибулини, змішайте з однією або двома чайними ложками меду. Суміш потрібно вживати маленькими ковтками.
Уникати кислоти і гостроти. Апельсиновий сік і цитрусові забезпечують багато вітаміну С, але також містять кислоту, яка несприятливо діє на роздратоване горло. Вживати їх слід тільки коли запалення в горлі проходить. Також на час болю в горлі і ангіни потрібно видалити з раціону всі гострі страви.
Не лікувати самостійно тривалий біль. Якщо біль у горлі зберігається протягом більше трьох днів і стан людини не поліпшується, а температура залишається високою, потрібно обов’язково звертатися до лікаря. Цей синдром може говорити про бактеріальну інфекцію або скарлатину.
ДЖЕРЕЛО: https://ukrhealth.net/krashhi-domashni-zasoby-vid-bolyu-v-gorli345732/
Оставить комментарий