Новое на сайте

Интервью
Новости области
Новости Украины
Объявления
Афиша

Прийом, як мене чути! Коли слід перевірити слух і як його зберегти …

Прийом, як мене чути! Коли слід перевірити слух і як його зберегти …
10 Июн 2019 09:41

Рубрика  «Поради лікаря»  і сьогодні ми Вам розповімо, про наш слух.
Ми маємо слух від природи, тому навіть не замислюємося над тим, яке величезне значення грає він в нашому житті. Слух розвивається з самого раннього віку, а потім на схилі віку згасає.
— Вуха сходи помий! – кричать тому, хто постійно перепитує. А чи допоможе?
Далі ми спробуємо розібратись чому погіршується слух, як його лікують.
Втрата слуху — це повне або часткове зниження здатності чути. Воно приводить до того, що людина зазнає великого дискомфорту: втрачає можливість вільно спілкуватись, слухати музику, дивитись телевізор.
Найпоширенішими прикладами враження звукопровідного апарату є сірчана пробка та середній отит. Причини другої групи значно серйозніші, адже це проблеми пов’язані з роботою слухового нерва. Зокрема, їх може викликати вживання певних препаратів, порушення кровопостачання, гіпертонічна хвороба, ішемічний інсульт, остеохондроз і навіть грип.
Найпершою ознакою є те, що людина погано чує. Та часом вона не звертає уваги на незначні погіршення цієї функції. Ознаками втрати слуху є шум у вухах та відчуття закладеності вуха. Якщо вас турбують ці чинники, необхідно негайно звернутись до лікаря і пройти обстеження.
Медичний центр Імпульс має сучасний кабінет лікаря –отоларинголога, в якому надається повноцінний комплекс лікування гострих і хронічних ЛОР-захворювань і патологій, у тому числі і аудіограма при наявності будь-яких проблем зі слухом.
Багатьох пацієнтів хвилює питання: що таке аудіограма слуху? Спробуємо докладно відповісти на нього. Це графічне зображення, що отримується після аудиометрии, на якому відображаються слухові відчуття людини. З її допомогою можна виявити характер і ступінь порушення слуху.
Коли ж призначають таке дослідження?
Аудіометрію з наступною побудовою графіка призначають, щоб:
встановити ступінь сприйняття різних звуків;
визначити рівень і причину втрати слуху;
правильно підібрати слуховий апарат;
оцінити стан внутрішнього вуха.
Як проходить дослідження?
Аудіограма — це не обстеження, а його результат. Графік складається після аудиометрии. Це повністю безпечне дослідження, у якого відсутні будь-які протипоказання.
Під час процедури в навушники людині подаються звуки з різною гучністю і частотою. Однак ці показники не перевищують порок чутливості.
Тому людина не відчуває ніякого дискомфорту в процесі оцінки слуху. Виконання аудиометрии не вимагає спеціальної підготовки.
Однак при наявності запалень або інших вушних захворювань дослідження краще відкласти.
Це пов’язано з тим, що набряклість тканин або закладеність носа викликають тимчасове несуттєве погіршення слуху.
Для аудиометрии використовуються навушники, підключені до аудіометра. Після того, як пацієнт надів їх, фахівці починають подавати звуки.
Пацієнт повинен натискати кнопку кожен раз, коли почує звук. Звуки черзі подаються в правий і лівий навушники. Аудіограма будується автоматично.
Кожне натискання кнопки відзначається на графіку.При обстеженні аудіометром у пацієнтів не виявляється ніяких больових відчуттів.
Спеціаліст оцінює результати аудіометрії. Уважно вивчивши отримані графіки, він може визначити ступінь і характер втрати слуху.
На підставі цих даних лікарями підбирається найбільш ефективна тактика корекції порушень.
Робима висновок:
Вади слуху можуть розвиватися внаслідок деяких генетичних факторів, ускладнень під час пологів, а також в результаті інфекційних хвороб, хронічних вушних інфекцій, прийому певних лікарських засобів, впливу надмірного шуму та в процесі старіння.
Якщо у Вас знизився або різко пропав слух, не зволікайте та обов’язково зверніться за медичною допомогою до лікаря.
Далі буде ще багато цікавої та корисної інформації в рубриці «Поради лікаря».
На все добре, не хворійте та будьте щасливі !
Публікація створена Редакцією Нікопольського Інформаційного Порталу для «Радіо Ностальжі 102,4 FM»


Поделиться материалом


Оставить комментарий

avatar
250

Подписка на ежедневную рассылку