Волосся випадає! Чому та що з цим робити?
Рубрика «Поради лікаря» і сьогодні ми Вам розповімо, про волосся.
Одним з головних показників краси людини є здорове та сяюче волосся.Але далеко не кожна людина може цим похизуватися.
За волосям особливо в літку потрібен догляд. Літо – важке випробування для здоров’я і краси волосся. Сонце, спека, гарячий вітер і морська вода – це найгірше, що тільки можна придумати для волосся. Від постійного впливу несприятливих факторів волосся стає сухим, ламким і тьмяним, починає випадати.
Випадання волосся в обмеженій кількості — природний процес, якому піддаються всі люди без винятку. Сильне випадання волосся — не тільки естетична, а й медична проблема. В межах норми прийнято рахувати приблизно 50 -100 волосин на добу, а ось понад 200 волосин та якщо випадіння продовжується більше місяца є вже критичнним, що потребує негайного звернення до лікара.
Який же лікар взмозі допомогти спитаєте Ви? Відповідь трихолог.
Хто такий лікар-трихолог?
Лікар-трихолог — це вузькоспеціалізований лікар дерматовенеролог, що працює виключно в сфері лікування волосся і шкіри голови.
У державних поліклініках ви можете записатися на консультацію в кращому випадку до дерматолога, для якого хвороби волосся є лише малою частиною його лікарської практики
Лікар-трихолог веде прийом тільки в спеціалізованих клініках і медичних багатопрофільних центрах, наприклад в нашому місті Нікополь таким є медичний центр Імпульс.
Які хвороби лікує трихолог ми дізнались у МЦ Імпульс.
Перелік того, від чого лікує трихолог, дуже широкий. Захворювання волосся і шкіри голови зазвичай проявляються у вигляді помітних зовнішніх змін
облисіння (алопеція) :
- повне, часткове або осередкове;раннє посивіння;
- себорея жирна — підвищена жирність;
- себорея суха — слабкість, ламкість волосся, сухість і млявість;
- лупа;
- слабкість волосся, поганий ріст;
- інфекційні захворювання та паразити — лишай, воші, підшкірний кліщ.
Якщо ви помітили суттєві зміни в стані вашої зачіски, свербіж, лупа, випадання або порідіння волосся, а також їх витончення, це привід задуматися про їх стан здоров’я і звернутися за консультацією до кваліфікованого фахівця — лікаря-трихолога.
На первинному прийомі лікар-трихолог вислухає ваші скарги, з’ясує, коли почалися проблеми з волоссям або шкірою голови, поцікавиться станом волосся найближчих родичів, оскільки генетичні механізми в цьому випадку мають величезне значення. Доктор обов’язково уточнить інформацію про пережиті стреси, про те, як і чим ви харчуєтеся, чи приймаєте сильнодіючі лікарські препарати, страждаєте хронічними захворюваннями.
У разі якщо для постановки діагнозу недостатньо огляду волосся і шкіри голови і якісь висновки вимагають уточнення, лікар-трихолог призначить необхідні лабораторні дослідження, такі як визначення гормонального статусу, біохімічний аналіз крові і т. д.
У МЦ Імпульс кабінет трихолога обладнанний сучасним апаратом «Дерматоскоп».
Проведення тріхоскопіі на прийомі трихолога завжди необхідне, так як дозволяє отримати детальне зображення волосся і шкіри голови на мікроскопічному рівні. Тріхоскопія не вимагає особливої підготовки з вашого боку, і полягає в огляді скальпа з використанням професійного устаткування, на апараті «дерматоскопі».
В процесі діагностики виконується знімок досліджуваного ділянки шкіри голови і подальша комп’ютерна обробка отриманої інформації.
При необхідності лікар-трихолог направить вас на консультацію: невролога, ендокринолога, гастроентеролога, т. К. Проблеми з волоссям можуть бути викликані захворюваннями шлунково-кишкового тракту, ендокринної та нервової систем.
Отримавши дані досліджень і ознайомившись з думками колег з інших областей медицини, лікар-трихолог призначить консервативне лікування (медикаментозне, фізіотерапевтичне), порекомендує засоби для домашнього догляду та профілактики захворювань волосся.
Робимо висновок
Якщо ви незадоволені своїм волоссям, якщо з кожним днем вони все частіше залишаються на голові, а на гребінці — не зволікайте, приходьте до трихолога «Імпульс». Важливо пам’ятати, що волосся — це не тільки прикраса, але і наочний показник загального стану здоров’я людини. А будь-яке захворювання на початковій стадії можна залікувати практично без ускладнень і викликати стійку ремісію.
Далі буде ще багато цікавої та корисної інформації в рубриці «Поради лікаря».
На все добре, не хворійте та будьте щасливі!
Публікація створена Редакцією Нікопольського Інформаційного Порталу для «Радіо Ностальжі 102,4 FM»
Оставить комментарий