Марганецьке міськрайонне управління Головного управління Держпродспоживслужби в Дніпропетровській області інформує.
Источник: Марганецька міська рада
«Ботулізм – особливо небезпечне захворювання»
В Україні за 5 місяців поточного року відмічається погіршення санітарно-епідеміологічної ситуації щодо захворюваності на ботулізм.
Так, станом на 01.06.2019 територіальними органами Держпродспоживслужби взято участь у розслідуванні 40 випадків захворювання на ботулізм, під час яких постраждало 46 осіб, із них 3 померли, за аналогічний період 2018 було розслідувано 27 випадків, під час яких постраждала 31 особа.
Особливе занепокоєння викликає збільшення кількості захворювань, які пов’язані із вживанням рибної продукції, зокрема промислового виробництва. З початку року серед всіх випадків ботулізму 21 – пов’язаний із рибною продукцією, у тому числі 4 – ймовірно пов’язані із вживанням рибної продукції промислового виробництва. Причому, 3 випадки, ймовірно, пов’язані з рибною продукцією промислового виробництва, зареєстровано протягом останнього тижня (в Чернігівській, Херсонській та Запорізькій областях).
Ботулізм — хвороба, що виникає в результаті отруєння токсинами бактерій ботулізму і характеризується важким ураженням центральної і вегетативної нервової системи.
Захворювання на ботулізм розвивається при вживанні заражених клострідіями харчових продуктів рослинного і тваринного походження, які зберігалися в умовах дефіциту кисню без достатньої термічної обробки. Найбільшу небезпеку представляють консерви та продукти, призначені для тривалого зберігання (копчені та засолені риба і м’ясо, консервовані гриби, маринади, ковбаси).
З метою недопущення захворювання на ботулізм мешканців міста спеціалісти Марганецького міськрайонного управління Головного управління Держпродспоживслужби в Дніпропетровській області рекомендує в літній період купувати тільки патрану рибу, тому що видалення нутрощів зменшує ризик розмноження збудника ботулізму в рибній продукції.
Зважаючи на вище викладене будьте особливо обережними із вибором продукції (копчені та засолені риба і м’ясо, консервовані гриби, маринади, ковбаси), які реалізуються у торгівельних мережах міста.
Оставить комментарий