Технічна творчість — відмінна можливість для самореалізації
Источник: ЗАПОРІЗЬКА АТОМНА ЕЛЕКТРОСТАНЦІЯ
На відкритому розподільчому пристрої 750 кВ (ВРП-750) Запорізької АЕС проводиться реконструкція та заміна захистів ліній електропередачі 750 кВ. Впроваджуються захисти на мікропроцесорній базі.
При виконанні технічного обслуговування, для перевірки функціонування внутрішньої логіки та правильності заданих уставок мікропроцесорних терміналів, необхідно впливати на вимикач 750 кВ з контролем його положення.
У зв’язку з тим, що мікропроцесорні пристрої релейного захисту і автоматики складаються з двох комплектів, з’явилася можливість виведення в ремонт одного з них при працюючому первинному обладнанні.
«Для виконання регламентованого технічного обслуговування терміналу при діючому первинному обладнанні та для зменшення кількості операцій вимикачів, зменшення механічного зносу і був розроблений імітатор вимикача 750 кВ на основі реле РП-8», — розповів інженер лабораторії релейного захисту і автоматики ВРП-750 ВП ЗАЕС Ігор Майданський.
Це не єдине його технічне нововведення. Ще одне раціоналізаторське рішення: автоматика шунтуючого реактора на базі терміналу RET-670 дозволила пристрою виконувати роботи, які раніше реалізовувалися на електромеханічних реле. Технічне рішення молодого інженера дозволило спростити обслуговування та підвищити надійність функціонування первинного обладнання.
Пошук оптимальних підходів дозволяє раціоналізаторам відчути максимальну потрібність на виробництві. У вік мікропроцесорних технологій промислові пристрої теж повинні йти в ногу з часом. Цим і обумовлений інтерес раціоналізаторів до новинок у своїй області, які можна застосувати в роботі.
Оставить комментарий