Міська влада Нікополя готова допомогти мешканцям аварійного будинку щодо його відновлення
Источник: Нікопольська міська рада
За словами фахівців, деформація цього будинку почалася більше десяти років тому. Тоді стіни будівлі стягнули по периметру двома металевими поясами із швелера. Напередодні нового 2019 року поруч з будинком сталася аварія на водопровідних мережах. Аварію ліквідували, але по стінах будівлі пішли тріщини.
На засіданні Нікопольської міської комісії з питань техногенно-екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій було вирішено, що третій під’їзд не придатний для проживання, тому мешканців необхідно евакуювати.
– Було запропоновано модульне містечко, хто захотів — туди переїхали, також за програмою «Турбота» дали гроші на компенсацію за оренду житла, – коментує в.о. заступника міського голови Всеволод Зінченко.
У різних частинах будівлі були встановлені контрольні маяки, які показали, що просадка не зупинилася і руйнування будинку продовжується. Рішенням виконавчого комітету Нікопольської міської ради будинок № 117 на вулиці Перспективній визнаний таким, що не відповідає санітарним, технічним вимогам і не придатний для проживання.
Більша кількість мешканців аварійного будинку скористалися коштами з місцевого бюджету і на сьогодні проживають в орендованих квартирах, хтось залишився в модульному містечку, розташованому на вулиці Княжій, хтось з’їхав до родичів, друзів або знайомих, а хтось залишився.
Тріщини на стінах аварійного будинку такі, що в них можна легко засунути руку.
Як тут живуть люди?
– З 24 сімей тут залишилося дев’ять, – розповідає мешканка будинку № 117 на вул. Перспективній Ірина Кващук. – Стіни тремтять, особливо в негоду, штукатурка обсипається… Може впасти на голову нам або нашим дітям.
– Цей будинок просідає, стіни тріщать, а як його будуть ремонтувати -незрозуміло, – говорить мешканець будинку № 117 на вул. Перспективній В’ячеслав Аноприєнко.
Чи можна вирішити проблему аварійного будинку на вулиці Перспективній?
– Мешканці аварійного будинку на загальних зборах повинні прийняти рішення, що вони далі роблять: капітальний ремонт будівлі, або нічого не роблять і далі живуть в орендованих квартирах, написати протокол і надати в виконком їх подальше рішення, – пояснює Всеволод Зінченко
Збори мешканці провели і вирішили, що будуть виготовляти проект на відновлення перших двох під’їздів. Що робити з третім під’їздом, вони ще не визначилися.
– У Нікополі працює міська програма «Сприяння ефективному розвитку багатоквартирних будинків», якою передбачено, що 99% фінансової допомоги дають з місцевого бюджету, – роз’яснює Всеволод Зінченко. – Жителі повинні зібрати гроші на 1%, надати всі необхідні документі і ми будемо їм допомагати щодо відновлення будівлі.
Оставить комментарий