Новое на сайте
Интервью
Новости области
Новости Украины
Объявления
Афиша

В Нікополі продовжують лікувати каштани

В Нікополі продовжують лікувати каштани
3 Июн 2019 13:24 | Новости Никополя

Каштанова мінуюча міль з’явилася в Україні в кінці 90-х років минулого століття і поступово знищує каштанові насадження по всій країні. Якщо нічого не робити, то ці красиві дерева загинуть. Але ефективний засіб боротися з цією напастю існує, запевняють фахівці. Міська влада Нікополя прийняла відповідне рішення і близько 100 каштанів отримали в минулому році спеціальну ін’єкцію від шкідника, який пожирає їх листя. Експеримент дав хороший результат, тому його вирішили продовжити і в цьому році.

Отже в чому полягає принцип стовбурових ін’єкцій та як він діє на дерева і навколишнє середовище?

Спеціальну вакцину вводять всередину рослини. Цей сертифікований на території України препарат добре зарекомендував себе: більше п’яти років таким препаратом роблять щеплення від мінуючої молі каштанам в Києві.

В нашому місті вакцинацію почали проводити в кінці квітня, потім на початку травня, і зараз з ініціативи підрядника за власний рахунок проводять третій етап вакцинації для збільшення результативності даної процедури. Вакцинацію отримали близько 300 нікопольських каштанів: дерева, які ростуть біля Еліт-клубу, на центральній алеї проспекту Трубників, від вулиці Героїв Чорнобиля до вулиці Соборної, а також по каштановій алеї, від проспекту Трубників до вулиці Гагаріна.

Крім того, каштани від вулиці Героїв Чорнобиля до вулиці Миронова і на вулиці Шевченка, яким проводили вакцинацію в минулому році, в цьому році отримали повторне щеплення.

Спочатку дерева обкопують, заливають водою, потім свердлять отвір під кутом 45 градусів, щоб рідина не витікала, вводять близько 8 мілілітрів препарату кожному дереву і закручують пластиковою пробкою. Після чого отвір замазують лаком-бальзамом, який загоює кору, не залишаючи сліду.

Дана ін’єкція гарантовано рятує каштани від мінуючої молі мінімум на п’ять років. Слід зазначити, що препарат не вбиває міль, а робить листя дерев не їстівними для цього шкідника, він не потрапляє в навколишнє середовище, залишаючись безпечним для людей, звірів і комах.

Оставить комментарий

avatar
250

Подписка на ежедневную рассылку