Події 18 липня — цей день в історії
18 липня відзнають такі свята:
Сьогодні Всесоюзний день фізкультурника.
Росія — День господарчої служби органів внутрішніх справ Російської Федерації.
Іспанія — День праці.
В Уругваї День конституції.
У Франції День Св. Арнульфа.
Православні: Ганна, Арсеній, Опанас, Варвара, Василь, Єлизавета, Кирило, Сергій, Степан, Тихон.
Цікаві та видатні події, що увійшли в історію в цей день:
1872 У Великобританії вперше проведена процедура таємного голосування (під час виборів до парламенту).
1878 Шведський полярний дослідник Норденшельд першим пройшов північним шляхом з Атлантичного океану в Тихий.
1925 В США офіційно оголошено, що жінки можуть бути водіями автомобілів не гірше за чоловіків.
1947 Король Великобританії Георг 6 підписав закон про незалежність Британської Індії.
1954 введено сумісне навчання в школах СРСР.
1955 В Парижі засновано Північноатлантичну асамблею — організацію парламентаріїв країн-членів НАТО. З листопада 1966 Північноатлантична асамблея, з 1 червня 1999 — Парламентська асамблея НАТО.
1972 звинувативши СРСР у зриві графіка постачання озброєння, єгипетський президент Анвар Садат поставив вивести з країни 20 тисяч радянських військових «радників».
2000 В Лондоні відкрито пам’ятник Джону Леннону.
В цей день народилися:
1635 Роберт Гук, англійський фізик, хімік, математик, астроном, біолог, винахідник і архітектор, член і секретар Лондонського королівського суспільства професор Лондонського університету.
1811 Уїльям Теккерей, англійський письменник.
1910 Іван Васильович Курилов, балетний танцівник і балетмейстер, заслужений артист РРФСР.
1933 Євгеній Олександрович Євтушенко, поет, сценарист, фотограф, кіноартист, кінорежисер, телевізійний ведучий і викладач російської літератури в одному з американських університетів.
1936 Юрій Іллєнко, український оператор і режисер.
1957 Олександр Тітов, російський музикант, бас-гітарист груп «Акваріум» і «Кіно».
1976 Ельза Патакі, іспанська актриса.
1980 Крістен Белл, американська теле- і кіноактриса польського походження, раніше — театральна актриса.
А також сьогодні народився американський актор, сценарист, кінорежисер і продюсер — Він Дізель.
Справжнє ім’я Віна Дізеля — Марк Вінсент. Він народився 18 липня 1967 р. у Нью-Йорку. Вперше зацікавився шоу-бізнесом у три роки: під час циркової вистави хлопчик мало не взяв участь у виступі трупи, але його вчасно зупинила мати. На сцену Марк потрапив зовсім випадково: у сім років він разом з друзями заліз у театр, щоб трохи побешкетувати там. Жінка, яка у цей час репетирувала якусь виставу, помітила хлопчаків, дала їм сценарій і пообіцяла 20 доларів, якщо вони будуть щодня приходити до неї на репетиції після школи.
На відміну від багатьох своїх ровесників, котрі знімались у телефільмах та рекламі, Вінсент довго залишався вірним театру. Однак це заняття не було прибутковим, тому йому довелось шукати іншу роботу. У 17 років завдяки вправам у спортзалах Марк вже був досить м’язистим хлопцем і без проблем влаштувався викидайлом в один з нічних клубів на Мангеттені. Саме тоді молодий актор почав називати себе Віном Дізелем.
Сценарій своєї першої короткометражки «Багатоликий» Дізель написав усього за п’ять днів, а зняв цю стрічку за три дні. Вона коштувала лише 3000 доларів; Він був режисером, продюсером, сценаристом і актором в одній особі. Аудиторія з 200 чоловік в Anthology Film Archives на Мангеттені зустріла картину вельми позитивно, завдяки чому вона змогла взяти участь у Канському фестивалі. Фільм сподобався Стівену Спілбергу, який запросив Дізеля у стрічку «Врятувати рядового Раяна» (1998) на роль Адріана Капарзо.
У недорогому фантастичному трилері «Чорна діра» (2000) актор вперше з’явився на екрані в амплуа крутого антигероя, що підкорюється тільки власному кодексу честі. Швидкісний хіт «Форсаж» (2001), в якому Він відтворив той самий образ, зробив його зіркою. За зйомки у наступній картині — «Три ікси» (2002) — Дізель запросив 10 млн. доларів.
Наступний великий проект Віна, фантастичний бойовик «Хроніки Ріддіка», не мав великого успіху у прокаті, однак цю відносну невдачу компенсував «Лисий нянь» — дебют актора у комедійному жанрі, який став одним з хітів початку 2005 р.
Оставить комментарий