Події 9 серпня — цей день в історії
9 серпня відзнають такі свята:
Міжнародний день корінних народів світу.
Сінгапур — День Республіки.
День захисту лісу від пожежі в США.
У Китаї сьогодні свято закоханих Ци Сі.
А в православному календарі сьогодні День пам’яті великомученика і цілителя Пантелеймона.
Сьогодні свої іменини святкують люди, які носять імена: Анфіса, Герман, Іван, Кирило, Костянтин, Микола.
Цікаві та видатні події, що увійшли в історію в цей день:
1483 — відкрита Сікстинська капела.
9 серпня 1705 року під впливом чуток про майбутній
указ царя Петра I про заборону на 7 років видавати астраханських дівчат за місцевих хлопців і заборону укладати шлюби тільки з німцями, яких для цього нібито надішлють з Казані, в Астрахані одноразово зіграли сотню весіль. Після чого розігріта випивкою молодь вчинила вночі різанину іноземців, яка переросла у всенародне протистояння, яке увійшло в історію як Астраханське повстання 1705-1706 років.
1848 — на Буковині скасовано кріпосне право.
1859 — американець Натан Еймс запатентував ескалатор. Перший в світі ескалатор з’явився в 1894 році в парку Коні-Айленд (Нью-Йорк) як атракціон для туристів. Перші ескалатори представляли собою гладкі рухомі доріжки без сходів. Трохи пізніше їх забезпечили поручнями, а сучасний вид ескалатор отримав 1921 року.
1942 — на стадіоні «Зеніт» в Києві відбувся так Званий «Матч смерті».
74 роки тому Вперше на екрани вийшов мультиплікаційний фільм Уолта Діснея «Бембі». Прем’єра мультфільму відбулася 9 серпня 1942 року в Лондоні, а ще через 4 дні — в Нью-Йорку, потім картина вийшла в широкий прокат. «Бембі» номінувався на «Оскар» в трьох категоріях — найкраща пісня, краща музика і кращий звук, проте не отримав жодної нагороди. У рік прем’єри мультфільм провалився в прокаті, однак при повторних показах знайшов популярність і в підсумку став культовим.
В цей день народилися:
1896 — Жан Піаже, швейцарський природодослідник, засновник експериментальної психології.
1906 — Памела, Треверс англійська письменниця ( «Мері Поппінс») — її дарунок усім нам.
1938 — Кучма Леонід Данилович, президент України (1994-2004).
Сьогодні виповнюється 62 роки Мелані Гріффіт (1957), американської кіноактриси, яка зажила репутації однієї з найсексуальніших актрис Голлівуда.
Цього дня у 1963 році народилась Вітні Г’юстон (1963-2012), американська поп-, соул- і ритм-н-блюзова співачка, актриса, продюсер, фотомодель. Одна з найуспішніших у комерційному плані виконавиць в історії світової музики, відома своїми музичними досягненнями, вокальними здібностями і скандальним особистим життям.
1973 — Пономарьов Олександр Валерійович, український співак.
У дитинстві Саша хворів недокрів’ям, тому був замкнутим і загальмованим, а підлікувавшись він зовсім змінився: став постійно битися з однолітками, належав до хуліганських компаніям. У 6 років став професійно займатися боксом. Пізніше у Олександра проявилися здібності до музики, але грошей на музичну школу у сім’ї не було, а перше фортепіано він отримав коли вже закінчив восьмий клас. Тому його першим інструментом стала гітара на якій він грав і співав. Так з’явилася пісня «Святая Анна», яку він написав у 12 років і навіть співав її під вікнами однокласниці яка йому подобалася. У 1993 році дебютував на Всеукраїнському конкурсі молодих виконавців «Червона рута» в Донецьку, де зайняв перше місце.
У 1995 році отримав Гран-прі на Міжнародному конкурсі молодих виконавців сучасної української пісні імені Володимира Івасюка.
А через два роки, в 1997 році, Олександру Пономарьову було присвоєно звання заслуженого артиста України.
Оставить комментарий