Події 15 серпня — цей день в історії
15 серпня відзнають такі свята:
Україна, День археолога.
Індія, День незалежності.
Нова Шотландія, Національний день.
Конго, День незалежності.
Корея, День визволення країни від японських загарбників.
Пакистан, День незалежності.
Польща, Свято Війська Польського.
Православні: Василь, Іван, Роман, Степан, Тарас, Федір.
Цікаві та видатні події, що увійшли в історію в цей день:
1519-На місці індіанського рибальського села засновано місто Панама, назва якого в перекладі означає «багато-багато риби».
1723 Відкрилася літня резиденція російських імператорів Петергоф.
1795-У Франції введена нова валюта — франк.
1877 Винахідник Томас Едісон вперше запропонував використовувати для звернення за телефоном слово «Нello» («Алло»)
1908 В Пруссії жінкам дозволено вступати до вузів.
1914 Офіційно відкритий Панамський канал.
1932 При розкопках у Ватикані знайдена давньоримська «Тріумфальна дорога».
1940 У зайнятій радянськими військами Буковині націоналізована земля і підприємства.
1943 року За наказом Мао Цзедуна в Компартії Китаю почалася чистка.
1947 Згідно з прийнятим у червні англійським парламентом законом «Про незалежність Індії» країна поділялася на дві держави: мусульманське — Пакистан і індуське — Індійський Союз.
1991 Опублікований проект нового Союзного договору.
1997 р. В Україні засновано орден Княгині Ольги.
В цей день народилися:
1274 Робер де Сорбон, французький теолог, засновник богословського коледжу Сорбонни.
1742 Олексій Васильович Наришкін, таємний радник, сенатор.
1771 Вальтер Скотт, шотландський письменник
1890 Елвін Еллінек, американський фізіолог, першим став вивчати природу і причини алкоголізму.
1944 Джанфранко Ферре, кутюр’є.
1945 Катерина Васильєва, актриса.
1964 Аліса Мон, співачка.
А також сьогодні народилася українська спортсменка (спортивна гімнастика), заслужений майстер спорту України (1994), суддя міжнародної категорії — Лілія Подкопаєва.
Лілія Олександривна Подкопаєва народилася 15 серпня 1978 року в Донецьку. Закінчила Національний університет фізичного виховання і спорту України (2001), тренер-викладач. 2002 надійшла у Донецьку державну академію управління.
Абсолютна чемпіонка світу (1995, Японія, Сабае), Європи (1996, Великобританія, Бірмінгем).
Володарка Кубка Європи (1995).
У 1996 р. на 26-х Олімпійських іграх в Атланті посіла перше місце в абсолютній першості, перше місце у вільних вправах, друге місце на колоді.
Виступала за товариство «Динамо».
Володарка 45 золотих, 21 срібної та 14 бронзових медалей.
Нагороджена Почесною відзнакою Президента України (1995), хрестом «За мужність» (1996), орденом «За заслуги» ІІ ст. (2002), орденом княгині Ольги III ст. (2009), Почесною грамотою Кабінету Міністрів України (2003), орденом Святого Станіслава.
Організувала регулярний турнір свого імені «Золота Лілія».
У 2006 році Укрпошта випустила поштову марку України на якій зображена Лілія Подкопаєва. В 2008 році до тридцятиліття гімнастки ООН випустила поштову марку США на якій зображена Лілія Подкопаєва.
Степан Сінник Искупав коня, приводили його до лісового ключу… (Фото: cynoclub, Shutterstock) Дата за старим стилем: 2 серпня Свято встановлено на честь святого Стефана, першого християнського мученика, що походив з єврейської діаспори.На Русі святого Стефана (Степана) прозвали Сінником, оскільки в цей час закінчуються сінокісні роботи. Останній етап їх — покіс трави, отросшей на скошених луках. Також в цей день було прийнято всією родиною збирати квіти і трави, з яких плели так званий Степанов вінок. Його приносили в хату і вішали в червоному кутку; коли в домі хто-небудь захворів, господиня відривала від вінка пучок «могутніх трав» і заварювала їх, щоб дух квітучого річного луки відігнав недуги. Сила вінка зберігалася до наступної весни — до Іларіонова дня (10 квітня). Також в цей день було прийнято збирати квіти і трави, з яких плели так званий Степанов вінок (Фото: Maya Kruchankova, Shutterstock) На Степана особливо обходили коней, поїли їх «через срібло». Для цього, искупав коня, приводили його до лісового ключу, кидали в воду дрібну срібну монету, а потім поїли тварина з шапки, куди теж клали гроші. Після монету діставали з шапки і таємно від усіх ховали в стайні під яслами — до наступного року. Вважалося, що від цього коні стають поступливішими і перестають боятися нечистої сили. А монета, яку використовували в обряді, часто переходила від батька до сина. Також спостерігали за прикметами погоди. Степанов день і кілька наступних днів вважалися покажчиками вересня: які вони, такий і перший місяць осені буде.
Оставить комментарий