Події 31 серпня — цей день в історії
31 серпня відзнають такі свята:
Польща сьогодні відзначає День Солідарності та Свободи
Молдова — День державної мови
Киргизстан — День Незалежності.
Іменинники: Георгій, Григорій, Денис, Євген, Іван, Лев, Макар, Михайло і Уляна.
Цікаві та видатні події, що увійшли в історію в цей день:
1422 — Генріх VI став королем Англії у віці 9 місяців
1898 — офіційно відкрито Київський політехнічний інститут.
1907 — Англія, Росія та Франція створили військово-політичний союз.
1935 Донбаський шахтар Олексій Стаханов перевищив добову норму вугле.видобутку в 14 разів, що стало початком «стахановського руху»
В цей день народилися:
1749 Олександр Радищев, письменник, філософ, поет.
1810 — Катерина Михайлівна Бакуніна, знаменита сестра милосердя, героїня двох воєн 20 століття.
1916 — Роберт Генбери Браун, англо-австралійський радіо.астроном.
1950 — Володимир Герасимов, актор кіно і озвучування.
1974 — Андрій Медведєв, український тенісист, перша ракетка країни.
А також сьогодні народився популярний американський кіноактор — Річард Гір.
Річард Гір народився 31 серпня 1949 року у Філадельфії, США. Отримавши спортивну стипендію, він вступив в університет, де два роки вивчав філософію і драматичне мистецтво. Після університету Гір працював у театрі, один час навіть виступав з рок-групою. Кінематографічний дебют Річарда Гіра на кіноекрані відбувся в 1975 році, коли акторові виповнилося 26 років, що не можна назвати типовим для Голлівуду і взагалі для американського кіно. Актор став отримувати найбільш привабливі пропозиції.
Подолавши 40-річний рубіж, актор вийшов на нову ступінь своєї професійної кар’єри. І першою в цілому ряді його подальших робіт стала знаменита мелодраматична казка «Красуня». Воістину, галасливий успіх фільму «Красуня» підніс Річарда Гіра до вершин довгоочікуваної слави. Але мало хто знає, що спочатку актор не хотів в ньому зніматися. Він двічі відхиляв пропозицію знятися в цьому фільмі. Річард Гір продовжує зніматися у фільмах, відкриваючи все нові і нові грані свого таланту.
Святі Флор і Лавр — ранньохристиянські мученики, рідні брати. Вони були майстерними мулярами, і правитель направив їх на будівництво язичницького храму.На Русі на Флора і Лавра не допускалося залучати коней до роботи Навпаки, з самого ранку їх обходили: чистили, мили, заплітали гриви, а після відводили до обідні і окропляли святою водою. Говорили, що це має захистити коней від хвороб. Весь день тварин намагалися пригощати ласощами — годували пирогами, пригощали молодим пивом. Також пекли особливе печиво із зображенням кінського копита.Цей день вважався останнім для польових робіт. Закінчення сівби озимих було прийнято відзначати святковим гулянням. Хлібороби виривали полин і розглядали її коріння: якщо вони товсті, на наступний рік можна чекати хорошого врожаю.
Оставить комментарий