Події 09 вересня — цей день в історії
09 вересня відзнають такі свята:
День Незалежності сьогодні відзначає Республіка Таджикистан
20 століття стало революційним у сфері косметології. Міжнародний комітет естетики і косметології СІДЕСКО проявив ініціативу створення Міжнародного дня краси, який відзначається щорічно 9 вересня.
З 1995 року в цей день у світі особливо вітається все гарне, прекрасне, що приносить естетичне і моральне задоволення. Тому в багатьох містах і країнах саме 9 вересня повсюдно проводяться конкурси краси.
Перший в історії конкурс краси пройшов у Бельгії у вересні 1888 року, а перший конкурс краси «Міс Світу» відбувся у Лондоні в квітні 1951 року.
Православні Іменинники дня сьогоднішнього: Анфіса, Сава
Цікаві та видатні події, що увійшли в історію в цей день:
В 1776 затверджено нову назву Об’єднаних колоній Америки — «Сполучені Штати Америки».
В 1911 році в Англії почала діяти авіапошта.
1913 рік — у Києві над Сирецьким аеродромом військовий льотчик Петро Нестеров першим у світі виконав замкнуту криву у вертикальній площині, названу згодом «петлею Нестерова», або «мертвою петлею». Цим маневром Нестеров поклав початок вищому пілотажу.
У 1920 році створено Київський авіаційний завод.
У 1963 році в Китаї вперше в неволі народилося дитинча гігантської панди.
У 1970-му році розпочато серійний випуск автомобілів ВАЗ-2101 «Жигулі».
(Перша «копійка» зійшла з конвеєра Волзького автомобільного заводу 19 квітня 1970).
У 2006 році відбувся політ у космос першої жінки українського походження, американської астронавтки Хайдемарі Стефанишин-Пайпер.
В цей день народилися:
У 1769 році Іван Котляревський, український письменник, поет і драматург, основоположник сучасної української літератури.
9 вересня 1828 народився Лев Толстой, російський письменник, філософ, а також граф.
1918 — Борис Заходер поет, перекладач. «Вінні-Пух і всі-всі-всі», «Мері Поппінс», «Пітер Пен
1960-му Х’ю Грант — англійський кіноактор
1930 — Надія Рум’янцева кіноактриса («Дівчата», «Королева бензоколонки», «Одруження Бальзамінова»).
Народилася 9 вересня 1930 року в селі Потапово в простій родині: мати —домогосподарка, батько —провідник на залізниці.
Надія Румянцева після школи вступила в Державний Інститут Театрального Мистецтва імені Луначарського. На іспитах прочитала монолог Фамусова, що й визначило її долю.
Надія Румянцева в результаті закінчила ВДІК, але до того часу вона вже була сталою актрисою в амплуа «травесті». Вона вже багато працювала на сцені Центрального дитячого театру і знялася у фільмах «Назустріч життю» і «Альоша Птіцин виробляє характер». Після кінофільму «Королева бензоколонки» усі маленькі кирпаті дівчата дізналися, що й вони можуть стати кінозірками.
У 1955 році Надія Румянцева поступила на службу в Театр-студію кіноактора. Через 6 років вона знялася у фільмі «Дівчата», який приніс їй світову славу. Після «Дівчат» знімалася ще у загальній складності в 24 фільмах. Озвучувала кілька кіноролей: її голосом говорить Ніна в «Кавказькій полонянці», » Зіта і Гіта «Зите і Гіті»,
кожен недільний ранок телевізійний «Будильник», ведучою якого була Надія Василівна, будив тисячі радянських хлопчиків і дівчат. Брала участь в озвучуванні широковідомих в СРСР мультиплікаційних фільмів «38 папуг», «Привіт мавпі», «Бабуся удава». Знялася в епізодичних ролях ще в декількох фільмах, продовжила озвучувати фільми.
Існують різні версії хвороби Надії Румянцевої. Говорили, що у неї були серцеві захворювання. Також ходили чутки про серйозний онкологічному захворюванні мозку.
Надія Румянцева померла в одній з московських клінік, у вівторок 8 квітня 2008 року , у віці 77 років. Поруч з нею всю останній тиждень перебував її чоловік Віллі Хштоян.
Актрису поховали на Вірменському кладовищі в Москві.
А в народному календарі сьогодні Два Пимена
На Піменов селяни виходили кланятися горобині і збирали ягоди. Щоправда, першими ласували завжди птиці. Але, як говорили, милостива буде зима до людей, якщо після пташок на горобині залишиться багато ягід. Втім, великий врожай горобини віщував суворі морози. В цей день горобину заварювали з чаєм, варили з неї варення, заготовляли на зиму.
У народній медицині ягоди застосовували як антицинготное, бактерицидну і сечогінний засіб.
На Піменов було прийнято вивішувати грона горобини під дахом хати.
Оставить комментарий