Події 17 вересня — цей день в історії
17 вересня відзнають такі свята:
17 вересня — саме час подякувати за мужність, сміливість і рішучість усіх працівників аварійно-рятувальних служб, адже в цей день відзначають День рятувальника України. Свято затверджене в 2008 році указом Президента України.
День рятувальника — професійне свято тих, хто рятує чужі життя, щоразу ризикуючи своїм, справжніх героїв, які здійснюють дійсно шляхетні й сміливі вчинки, але скромно кажуть, що це всього-на-всього їх робота.
Їх девіз — «Запобігти. Врятувати. Допомогти.». І він як не можна краще відображає нелегкі будні рятувальників.
Ангола сьогодні відзначає День героїв.
Гвінея-Бісау День незалежності.
День Конституції та Громадянства в США.
День вшанування людей похилого віку в Японії.
Іменниники: Олександр, Василій, Григорій, Олена, Іван, Михайло, Мойсей, Степан, Федір.
Цікаві та видатні події, що увійшли в історію в цей день:
У 335му За наказом римського імператора Костянтина в Єрусалимі для паломників відкрита гробниця Христа.
1787рік відзначився Затвердженням нової редакція Конституції США. З союзу окремих незалежних штатів США стали федеральною державою. Главою держави, головнокомандувачем збройними силами був президент, термін правління якого складав чотири роки. Законодавча влада належала конгресу, який складався з сенату і палати представників. Судова влада знаходилася в компетенції Верховного суду.
1793 У Франції прийнятий «закон про підозрілих», що оголошував ворогами народу всіх, хто не отримав свідоцтва про благонадійність.
1871 В Альпах відкритий 13-кілометровий тунель Мон-Сени.
110 років тому, У 1908 році лейтенант Томас Селфрідж — загинув і став першою жертвою в історії авіації.
На льотному полі форту Маєр (штат Вайомінг) під час тестування біплану, сконструйованого братами Райт на замовлення американської армії, пропелер літака, перестав працювати і біплан з висоти 50 метрів зпікирував у землю. Сам пілот отримав тяжкі поранення, а його пасажир — лейтенант Томас Селфрідж — загинув і став першою жертвою в історії авіації.
1922 У Берліні відбувся перший в світі публічний показ звукового фільму.
1976 -й рік — Під час урочистої церемонії в Каліфорнії американське космічне агенство НАСА представило публіці свій перший космічний човен — «Ентерпрайз».
Його иробництво тривало близько десятиліття і обійшлось майже в 10 мільярдів доларів. Перший пробний політ «Ентерпрайз» відбувся наступного року, а 12 квітня 1981 року на ньому був здійснений справжній дводенний політ в космос.
У 1988-му у столиці Південної Кореї Сеулі на Олімпійському стадіоні в присутості 100 тисяч глядачів відкрились 24ті літні Олімпійські ігри.
В них взяли участь близько 9тисяч500 спортсменів з 160ти країн. У неофіційному командному заліку перемогу здобула команда СРСР, другою була КНДР, і третьою США.
В цей день народилися:
1951 Касандра Петерсон, американська кіноактриса.
У 1864-му — Михайло Коцюбинський, видатний український письменник і громадський діяч.
1901-го року — Френсіс Чичестер, англійський мандрівник. В 1966-67 роках за 226 днів він в одиночку здійснив кругосвітню подорож на яхті «Джипсі Мот IV» лише з однією проміжною зупинкою.
У 1908 році народився Джон Крізі, американський письменник, автор більше 600-т детективних романів під 28-а псевдонімами.
І в 1939-му — Володимир Меньшов, російський актор, режисер, лауреат «Оскара».
Народився в родині моряка. Батько телеведучої Юлії Меньшової. Закінчив Школу-студію МХАТу (1965) та аспірантуру Всесоюзного державного інституту кінематографії (1970).Його фільми які відомі на всю країну і не тільки це -Москва сльозам не вірить, Любов і голуби, Місто Зеро та багато інших.
Оставить комментарий