Події 23 вересня — цей день в історії
23 вересня відзнають такі свята:
У Литві сьогодні День пам’яті жертв геноциду.
День державної мови, у Киргизстані.
У Саудівській Аравії : день єдності королівства.
Японія святкує день осіннього рівнодення.
Аргентина — День політичних прав жінок.
А в Бразилії сьогодні Національний день морозива.
Православні: Андрій, Василь, Гліб, Гаврило, Євген, Іван, Костянтин, Павло, Петро, Тетяна.
Цікаві та видатні події, що увійшли в історію в цей день:
1595 Іспанський уряд прийняв рішення не винищувати індіанське населення Америки.
1848 Американець Джон Куртіс у себе вдома винайшов першу жувальну гумку.
1862 Граф Лев Толстой одружився на Софії Андріївні Берс. За 17 років у них народилося 13 дітей.
1932 Виданий декрет «Про об’єднання частин арабського королівства», за яким держава стала називатися Королівством Саудівська Аравія.
1939 На Всесвітньому ярмарку в Нью-Йорку закладена «Капсула часу».
1944 Почалося примусове виселення етнічних українців з Польщі на Україну.
1980 В Северодвінську спущена підводний човен « Тайфун » — найбільший у світі.
1989 Азербайджанська мова оголошена державною мовою Азербайджану.
1991 Вірменія проголосила свою незалежність.
В цей день народилися:
1861 Роберт Бош, німецький інженер, що придумав свічку запалювання і магнето, засновник фірми «Бош».
1873 Соломія Крушельницька , українська оперна співачка.
1930 Рей Чарльз, американський співак, композитор і піаніст, творець стилю соул.
1936 Едвард Радзинський, драматург, публіцист, автор телепрограм.
1938 Ромі Шнайдер, австро — німецько-французька кіноактриса.
А також в цей день народився іспанський співак – Хуліо Іглесіас.
Хуліо Іглесіас народився 23 вересня 1943 року в Мадриді, в сім’ї лікаря. В юності Хуліо грав у футбол і планував у майбутньому вибрати кар’єру юриста.
У 1962 році він потрапив в аварію, яка змінила його життя. Іглесіас був паралізований (за винятком рук), і щоб якось коротати час, лікар порадив молодій людині навчитися грати на гітарі. У лікарні Хуліо почав складати пісні.
Завершивши лікування, Іглесіас закінчив університет. У 1968 році він відправився в Англію, де відбувся його перший імпровізований концерт: він зайшов з друзями в бар кембриджського аеропорту і виконав популярну іспанську пісню, попросивши гітару у незнайомця. Пізніше Хуліо Іглесіас став виступати в цьому пабі по вихідним.
У 1968 році Хуліо виграв конкурс іспанських молодих талантів «Пісня-68», після чого з ним уклала контракт компанія звукозапису «Columbia Records». У 1970 році артист вже представляв Іспанію на міжнародному конкурсі «Євробачення», на якому він зайняв четверте місце.
У 1971 році був проданий перший мільйон дисків співака. У 1981 році Іглесіас отримав премію CBS Cristal Globe Award як найбільш продаваний артист CBS. У 1983 році він став єдиним виконавцем, який отримав «Діамантовий диск» за найвищі в історії продажу платівок на різних мовах.
У 1989 році ЮНІСЕФ призначив Хуліо Іглесіаса послом доброї волі, після чого співак дав велику кількість благодійних концертів по всьому світу. Один з них став першим концертом ЮНІСЕФ в СРСР.
8 липня 2007 року Міжнародна академія мистецтва острова Іскія (Італія) в ході V Міжнародного фестивалю кіно і музики удостоїла Іглесіаса премії «Музична легенда» як самого популярного іспаномовного артиста всіх часів і народів.
Іглесіас був одружений двічі. У 1971 році співак взяв у дружини телеведучу і журналістку Ізабель Прейслер Аррастрия. У шлюбі народилися троє дітей, серед яких Енріке Іглесіас, нині знаменитий поп-співак. У 2010 році Іглесіас одружився на колишній моделі Міранді Рийнсбургер, з якою прожив 20 років. Вона народила співакові ще п’ятьох дітей.
В даний час Хуліо Іглесіас продовжує свою творчу кар’єру, живе і працює в Мадриді, хоча має нерухомість у багатьох країнах.
Також сьогодні святкують народне свято Петро і Павло Горобинники
Ягоди починали заготовляти про запас…
Дата за старим стилем: 10 вересня У цей день відзначається пам’ять святителів Петра і Павла, єпископів Никейских. В 9 столітті, за царя Лева Исаверянине, святий Петро захищав православну віру від іконоборців і постраждав за це. Відомі чотири листи святого Федора Студита до святителю Петру. Про життя Павла, також проповідував православ’я в Нікеї, жодних відомостей не збереглося. До дня Петра і Павла дозріла горобина від осінніх заморозків ставала солодкою (говорили, що дерево відзначає свої іменини). «З Петрова дня літнього їж суницю, а з осіннього — горобину», — говорили в народі. Ягоди починали заготовляти про запас, варили з них компоти і цілющі кваси. Горобина вважалася чудовим засобом проти хвороб і нечистої сили; настій з неї вживали для лікування від застуди. Горобині приписували і чудодійні властивості. Вірили, що від безсоння допомагає простий обряд: потрібно взяти гілку горобини та окреслити нею коло навколо себе. Оскільки горобину вважали засобом, виганяє злих духів, всі вікна в будинку перед настанням зими прикрашали її гронами. З горобини робили також улюблені в народі настоянки та наливки. Для цього потрібно було зібрати ягоди після перших морозів, ретельно перебрати, засипати в бутель, залити горілкою і поставити в темне місце на два-три місяці. Кожні три-чотири дні бутель належало струшувати. По горобині судили і про те, якими будуть наступні місяці. Велика кількість ягід віщувало сиру осінь і сувору зиму.
Оставить комментарий