Події 10 жовтня — цей день в історії
10 жовтня відзнають такі свята:
Всесвітній день психічного здоров’я.
День хімічних військ Вірменії.
В Японії день фізкультури
А також сьогодні День працівників стандартизації та метрології в Україні.
Метрологи — це фахівці з точності. Саме від них залежить, наскільки точно працюють банкомати, поліцейські радари, медична техніка, побутові лічильники і так далі. Метрологи перевіряють роботу всіх цих приладів і звіряють їх з вимогами прийнятих стандартів.
Іменинники: Віктор, Герман, Дмитро, Марк, Михайло, Петро, Федір.
Цікаві та видатні події, що увійшли в історію в цей день:
1666 Правобережні полковники вибрали Дорошенка тимчасовим гетьманом Правобережної України.
1865 Американець Джон Уеслі Хайятт запатентував більярдну кулю.
87 років тому Відбулося урочисте відкриття Дніпрогесу.
10 жовтня 1932 року на Дніпровській гідроелектростанції відбувся урочистий мітинг з приводу пуску першої черги станції — п’яти енергоблоків Дніпровської гідроелектростанції на Дніпрі, у міста Запоріжжя, нижче дніпровських порогів. Цей день прийнято вважати офіційною датою введення станції в експлуатацію, хоча першу електроенергію Дніпрогес видав 1 травня 1932 року, коли о 6 годині 30 хвилин був пущений перший агрегат гідростанції.
1 963 Вступив в силу міжнародний договір про заборону випробувань ядерної зброї в атмосфері, космічному просторі й під водою.
В цей день народилися:
1813 Джузеппе Верді, італійський композитор.
Він рано виявив музичні здібності і вже в 11 років почав виконувати обов’язки органіста.
Основу творчої спадщини Верді склали 26 опер, багато з яких увійшли в світову музичну скарбницю. Крім того, ним були створені два хори, струнний квартет, твори церковної і камерно-вокальної музики.
1882 Михайло Бойчук, видатний укр. Художник.
1889 Михайло Опанасович Драй-Хмара, поет, літературознавець.
А також сьогодні народилася видатна українська співачка, народна артистка України з 1985, лауреат Державної премії ім. Т. Г. Шевченка, Герой України — Ніна Матвієнко.
Працювати Ніна почала з чотирьох років: доглядала молодших братів і сестер, пасла худобу. Сім’я жила бідно. Щоб хоч якось полегшити собі життя, батьки вирішили віддати когось із дітей до інтернату. Вибір зупинився на Ніні. Одинадцятирічна дівчинка мала веселу вдачу, легко сходилася з людьми. Мама вважала, що їй легше буде перенести розлуку з рідною домівкою.
Отже, 1958 Ніна пішла вчитися в школу-інтернат
У школі займалася легкою атлетикою і акробатикою, співала пісні Людмили Зикіної
почувши, що в Житомирі набирають дівчат до участі в естрадному вокальному ансамблі, приїхала на проби до обласного центру. В Житомирській філармонії дійсно мріяли про створення жіночого вокального гурту. Але Ніна Матвієнко — вроджена солістка, її неповторний голос, має дивовижну силу і політ, близька до автентичної манера виконання ніяк не в’язалися з колективним естрадним співом … Ніні ввічливо відмовили.
Невдача в Житомирі не зупинила Ніну. Бажання співати було таким сильним, що в 1966 році вона все кинула і поїхала до Києва в студію українського хору імені Григорія Верьовки. Там її талант був і помічений, і оцінений.
Співачка веде активну концертно — гастрольну діяльність, яку вона почала ще з 1967 року. В її творчому репертуарі платівки із записом українських народних пісень, аудіокасети, компакт — диски із записом різних за жанром творів.
Оставить комментарий