Події 15 жовтня — цей день в історії
15 жовтня відзнають такі свята:
В Україні День працівників целюлозно-паперової промисловості.
Міжнародний день сільських жінок.
Боснія сьогодні відзначає День незалежності.
А Китай — свято середини осені.
Православні: Андрій, Ганна, Давид, Касян, Костянтин, Купріян, Устина і Феоктист.
Цікаві та видатні події, що увійшли в історію в цей день:
1570 Засновано місто Пхеньян, нині столиця Північної Кореї.
1883 Засновано Ризький театр російської драми.
1919 В Москві на базі колишньої Шереметьєвської лікарні була створена Центральна лікарня невідкладної допомоги.
1926 — у Києві відкрила свій перший сезон Державна російська драма (згодом — Національний академічний театр російської драми імені Лесі Українки)
1943 Засновано Московський державний інститут міжнародних відносин.
1964 — відбулася офіційна церемонія запуску нафтопроводу «Дружба»
2000 В Парижі на Монмартрі відкрили «Стіну Кохання», на якій на 311 мовах написано «Я тебе люблю». Є також написи, виконані з використанням шрифту Брайля для сліпих і мовою знаків. Площа Стіни – 40 кв. м.
2003 — Китай став третьою державою після СРСР і США, яка успішно відправила людину до космосу. Комічний корабель «Шеньчжоу-5» вивів на земну орбіту космонавта Ян Лівея.
В цей день народилися:
1814 Михайло Юрійович Лермонтов, поет.
1844 Фрідріх Ніцше, німецький філософ.
1897 Ілля Ільф /Ілля Арнольдович Фаїнзільберг/, письменник («12 стільців», «Золоте теля»).
1905 — Бабко Анатолій Кирилович, український хімік-аналітик, академік АН УРСР
1921 Маріо П‘юзО, американський письменник.
1929 — Мілорад Павич, сербський письменник
1948 Кріс Де Бург, ірландський співак.
1961 В‘ячеслав Бутусов, лідер групи «Наутілус Помпіліус».
А також сьогодні народився російський співак – Микола Басков.
Микола Басков народився в місті Балашиха (Московська область). З 3-го по 7-й клас навчався в школі № 186 міста Новосибірська[3]. В період 1986—1992 років виступав на сцені Музичного театру юного актора, у складі якого побував на гастролях в США, Ізраїлі, Швейцарії, Франції.
1996 року вступив в Російську академію музики імені Гнесіних. Займався вокалом із заслуженою артисткою України Л. Шеховою. Брав участь у майстер-класі Хосе Каррераса. Лауреат Всеросійського конкурсу романсу та іспанського конкурсу «Grand Voce». Триразовий володар премії «Овація» в номінації «Золотий голос Росії».
1998 року став лауреатом Першої премії Всеросійського конкурсу молодих оперних співаків, отримав пропозицію виконати партію Ленського в опері Петра Чайковського «Євгеній Онєгін» на сцені Большого театру. 1999 року став лауреатом Другої премії на конкурсі Grande Voce (Іспанія). 2000 року відзняв відеокліп на музичну композицію «Пам’яті Карузо», що дозволяє Миколі стрімко зайняти лідируючі позиції в російських хіт-парадах радіо і телебачення.
2001 став солістом оперної трупи Большого театру. 2001 закінчив Російську академію музики імені Гнесіних за класом камерного та оперного співу. В цьому ж році вступив до аспірантури Московської державної консерваторії імені П. І. Чайковського (клас професора П. Скусніченко). 2001 року одружився з дочкою свого продюсера Світланою.
Микола Басков — один з учнів майстер-класу Монсеррат Кабальє в Барселоні. Басков брав участь в оперних виставах у Барселоні і Мадриді разом із дочкою Монсеррат Кабальє — Марті.
28 жовтня 2004 року «за вагомий внесок в розвиток культурних взаємовідносин між Україною і Росією і високу виконавську майстерність» президент України Леонід Кучма присвоїв Миколі Баскову звання Народного артиста України.
12 травня 2009 року Президент Росії Дмитро Медведєв присвоїв Миколі Баскову звання Народного артиста Росії.
Оставить комментарий