Події 21 жовтня — цей день в історії
21 жовтня відзнають такі свята:
День ракетно-артилерійських військ Вірменії.
В Перу сьогодні відзначають День Ліми.
У Вірменії День ракетно-артилерійських військ.
В Молдові сьогодні День юриста.
Православні: Денис, Фома, Іван, Макар.
Цікаві та видатні події, що увійшли в історію в цей день:
1520 Фернан Магеллан відкрив і пройшов протоку між Атлантичним і Тихим океанами, яку згодом назвали його ім’ям.
1596 — укладена Брестська унія, відповідно до якої єпископи руської церкви на польських територіях визнали над собою владу папи.
1879 — американський винахідник Томас Едісон випробував свою першу лампу розжарювання з вугільною ниткою.
1897 — у Миколаєві почав працювати Чорноморський суднобудівний завод.
1935 Німеччина офіційно вийшла зі складу Ліги Націй.
1989 році у Львові створено Товариство української мови імені тараса Шевченка.
1994 Академія Російського телебачення заснувала щорічну премію «ТЕФІ», що присуджувалася за найвидатніші твори і видатні досягнення в галузі телевізійного мистецтва.
1997 Встановлена Літературна премія Олександра Солженіцина.
І в цьому ж 1997 році, Президент Казахстану Нурсултан Назарбаєв підписав указ про оголошення з 10 грудня новою столицею країни міста Акмола, згодом отримав назву Астана.
В цей день народилися:
1833 Альфред Бернхард Нобель, винахідник динаміту, засновник Нобелівських премій.
1847 Джузеппе Джакоза, італійський драматург.
1928 Раднер Муратов, актор.
1943 Олена Всеволодівна Санаєва, актриса.
1967, Дмитро Гордон, письменник, журналіст, телеведучий, співак і головний редактор газети «Бульвар».
А також сьогодні народився радянський актор, Заслужений артист РРФСР – Раднер Муратов.
РаднЕр ЗінЯтович МурАтов народився 21 жовтня 1928 року в татарській родині в Ленінграді. Його батьком був Зиннат Муратов — студент Ленінградського політехнічного інституту, згодом перший секретар обкому Татарської АРСР.
В молодості Муратов був кандидатом у майстри спорту з шахів. У 1946 р. оду він закінчив Казанську спеціальну школу ВВС. У 1951 році закінчив у Вдіку майстерню Михайла Ромма і Сергія Юткевича. Працював у Державному театрі кіноактора з 1951 по 1988 роки.
Відомий за фільмами «Максим Перепелиця», «Поєдинок», «Час, вперед!», «Золоте теля», «Щит і меч», «12 стільців», «Будні карного розшуку», «Зникла експедиція», «Золота річка», «Афоня», «Вічний поклик», «Не може бути!». Найвідомішою роллю Раднэра Муратова став Василь Алібабаєвич з культової стрічки «Джентльмени удачі».
У 1986 році Раднэру Муратову присвоєно звання Заслужений артист РРФСР.
Раднер Муратов захоплювався грою на скачках, з-за чого розпався шлюб з дружиною Оленою. На іподромі в районі Біговій вулиці проводив весь вільний час. Жив в аскетичних умовах. З матеріальних благ цінував тільки книги.
В останні роки актор страждав хворобою Альцгеймера і в кіно практично не знімався, хоч і брав участь у зустрічах із глядачами. Однак поступово він забував імена і дати й навіть найпростіші слова, втрачав орієнтацію.
В цей день відзначається пам’ять двох святих — Трифона Вятського і Пелагії Антіохійської. в цей час наближення зими ставало все більш відчутним. «З Трифона-Пелагеї все холодніше», — говорили люди. Щоб морози не застали зненацька, потрібно було заздалегідь приготувати теплий одяг. Господині в цей день діставали кожухи, шуби, шапки, рукавиці і дивилися, не вимагають вони лагодження. «Трифон шубу лагодить, Пелагея рукавиці шиє», — примовляли при цьому.
На Пелагею (Пелагію) і Трифона господарі опускали на дно річок бочки з засоленими на зиму огірками і капустою. Це було вдале винахід російського народу: під льодом температура води ніколи не опускалася нижче нуля градусів, тому продукти не псувалися, але і не замерзали. При необхідності під рубали льоду ополонку, діставали бочки на світ божий, та на селянському столі серед зими з’являлися дуже смачні смакоту. Також в цей день зазвичай починали готувати нові поля — рубали й випалювали ліс.
Оставить комментарий