Події 24 жовтня — цей день в історії
24 жовтня відзнають такі свята:
День Організації Об’єднаних Націй.
Замбія День незалежності.
Єгипет День суецької перемоги.
Росія День військових підрозділів спецпризначення.
Киргизстан День працівників стандартизації та метрології
Православні: Олександр, Анатолій, Антон, Вікторія, Зинаїда, Йосип, Лев, Макар, Моїсей.
Цікаві та видатні події, що увійшли в історію в цей день:
368 років тому Після трирічних переговорів 24 жовтня 1648 року в Мюнстері був укладений «Вестфальський мир», що поклав край Тридцятилітній війні (1618-1648 роки). Супротивниками в ній виступали католицькі і протестантські німецькі князівства. Перші підтримували: Іспанія, Австрія і Польща, другі – Франція, Швеція, Данія, Нідерланди, Великобританія і Росія. «Вестфальський мир» був результатом першого сучасного дипломатичного конгресу і поклав початок новому порядку в Центральній Європі, заснованому на концепції державного суверенітету.
1929 Відбувся крах на Уолл-стріт. Обвальне падіння курсу акції на Нью-Йоркській фондовій біржі почалося в «чорний четвер», продовжилося в «чорний понеділок» 28 жовтня відразу після відкриття біржі і в «чорний вівторок» 29 жовтня.
А от 77 років тому в продаж вперше поступили нейлонові панчохи.
Презентацію нового матеріалу фірма DuPont провела на Всесвітній виставці в Нью-Йорку в 1939 році, відвідавши яку, американські жінки нетерпляче очікували появи нейлонових панчох на прилавках магазинів. Панчохи з нейлону були оголошені революційним одягом, «одягом майбутнього».
І ось нарешті збулося: 24 жовтня 1939 року в одному з універмагів Вилмингтона (штат Делавер, США) вперше надійшли у продаж нейлонові панчохи. Невелика партія нового товару була тут же розкуплена. Пройде трохи більше півроку, і в Нью-Йорку за один тільки день розпродажу буде продано 5 млн. пар цих панчох.
В цей день народилися:
1944 — Віктор Прокопенко, екс-тренер донецького «Шахтаря».
А також сьогодні народився артист естради Аркадій Райкін.
Аркадій Райкін народився в Ризі. Ще школярем займався в драм.гуртку і захоплювався театром. В 1929 працював лаборантом на Охтенському хімічному заводі. В 1935 закінчив Ленінградський театральний технікум, в який вступив всупереч волі батьків. За розподілом актор потрапив в Ленінградський Театр робочої молоді, який незабаром був перейменований в театр імені Ленінського комсомолу. Паралельно з роботою в театрі знімався в двох фільмах: «Вогняні роки» і «Лікар Калюжний», обидва зняті в 1938. Визнання прийшло до актора в Москві, в листопаді 1939 року. Тоді Аркадій Райкін став лауреатом 1-го Всесоюзного конкурсу артистів естради, виступивши з номерами «Чаплін» і «Мішка». В тому ж 1939 році Аркадій Ісаакович був прийнятий в групу Ленінградського театру естради і мініатюр, через три роки стає художнім керівником цього театру. Під час Великої Вітчизняної війни Аркадій Райкін давав концерти на фронті. В співробітництві з письменником-сатириком Поляковим, в 1940 році ставорює програму «На чашку чаю», а в 1969 разом з Жванецьким ставить програму «Світлофор».
Оставить комментарий