27 жовтня відзнають такі свята:
Нова Зеландія відзначає День праці.
Сент-Вінсент і Гренадіни — День нації.
Туркменістан — День незалежності.
Православні: Ігнатій, Назар, Микола, Михайло, Параска, Петро.
Цікаві та видатні події, що увійшли в історію в цей день:
1829 В США запатентована дитяча коляска.
1870 – французька фортеця Мец здана німцям. У полон потрапили три маршали, 6 тисяч офіцерів, 173 тисячі солдатів. Фортеця була забезпечена всім необхідним, а її оборона кількісно переважала над військом нападників. Маршал Ашіль Франсуа Базен, який здав фортецю, буде засуджений за зраду до 20 років в’язниці. Прямим наслідком військових поразок і принизливого миру стане народження Паризької Комуни.
1916 – журнал Variety вперше використав слово «джаз», розповідаючи про музичні колективи Чикаго.
1938 Фірма «Дюпон» оголосила про створення нового синтетичного матеріалу, який назвала нейлоном.
1958 – засідання правління Спілки письменників СРСР, що розглядала питання «Про дії члена СП СРСР Б. Л. Пастернака, не сумісні із званням радянського письменника». Приводом стало присудження поету Нобелівської премії і публікація за кордоном роману «Доктор Живаго». Зібрання одностайно підтримало постанову президії про позбавлення Пастернака звання радянського письменника і про виключення його з числа членів Спілки письменників.
1982 – Китай оголосив, що чисельність його населення перевищила 1 мільярд.
143 роки тому, 27 жовтня 1873 року, американський фермер зі штату Іллінойс Джозеф Глідден, подав заявку на патент на колючий дріт, надавши йому того вигляду, в якому він використовується і сьогодні. Колючий дріт – тип огорожі у вигляді дроту з розташованими на ній гострими шипами. Використовується для будівництва недорогих огорож, а також для поліпшення властивостей вже існуючих.
Патент був виданий 24 листопада 1874 року. Це винахід отримав широке застосування і до 1880 році революційно змінив життя на теренах Великих рівнин США.
27 жовтня 1951 року в Саскачеванському університеті (Канада) під керівництвом Гарольда Джонса було вперше застосовано радіаційне опромінення як засіб для боротьби зі злоякісними утвореннями у онкологічних хворих. Променеву терапію проводили, використовуючи радіоактивний кобальт-60 («кобальтовую гармату») як джерело гамма-променів високої енергії, що діють подібно рентгенівським променям, нейтронам і електронам.
В цей день народилися:
Цього дня 274 рік тому народився композитор Максим Созонтович Березовський. А сталося це 1745 року в місті Глухові. Музичну освіту здобув в Київській академії, а пізніше — в Петербурзькій придворній співочій капелі. У 60-ті роки М. Березовський жив і працював в Петербурзі, де створив ряд хорових творів (у тому числі кілька концертів), що стали значним явищем вітчизняної музичної культури.
1782 Нікколо Паганіні, італійський скрипаль і композитор, автор шести концертів.
1811 Ісаак Мерріт Зінгер, американський винахідник швейної машинки.
1855 Іван Володимирович Мічурін, селекціонер, творець багатьох сортів плодів і ягід.
1858 Теодор Рузвельт, 26-й президент США.
А також сьогодні народилась англійська співачка, скрипаль – Ванесса Мей.
Ванесса Мей народилася у Сінгапурі в сім’ї таїландця. Ванесса Мей почала грати на фортепіано, коли їй було три роки і на скрипці, коли їй було п’ять.
Вона була відомою в Британії через часті появи на телебаченні. Згідно з Книгою рекордів Гіннеса, вона є наймолодшою виконавицею, що записала скрипкові концерти Бетховена та Чайковського, цей подвиг вона здійснила у свої тринадцять за час свого навчання у Французькій Голандській школі в Лондоні.
27 жовтня вшановується пам’ять преподобної Параскеви Сербської. У народі її називали Грязнухою, і вважалась вона заступницею жінок. Як правило, погода на Параскеву була мінливою: «На Грязнуху не буває сухо». Якщо було сиро і грязно на вулиці, то вважалось, що до справжньої зими залишається 4 тижні.
Оставить комментарий