Події 28 жовтня — цей день в історії
28 жовтня відзнають такі свята:
Сьогодні ми з вами відзначаємо День визволення України від фашистських загарбників.
У Чехії сьогодні День Незалежності.
У Греції і на Кіпрі сьогодні день «Охі».
А також сьогодні міжнародний День анімації.
Міжнародний день анімації був заснований за ініціативою французького відділення Міжнародної асоціації анімаційного кіно в 2002 році, на честь 110-річчя громадської думки першої анімаційної технології.
Православні: Іван, Денис, Дмитро, Лук’ян, Семен.
Цікаві та видатні події, що увійшли в історію в цей день:
1492 –у році Христофор Колумб відкрив Кубу.
1886 у Нью-Йорку відбулось офіційне відкриття Статуї Свободи.
119 років тому в цей день р У Парижі завершилися другі Олімпійські ігри. Вони тривали п’ять місяців.
1919 Конгрес США прийняв «сухий закон», що забороняв виробництво, перевезення і продаж алкогольних напоїв, не дивлячись на вето президента Вудро Вільсона.
1972 — в перший політ відправляється пасажирський авіалайнер «Airbus A300».
23 років тому саме 28 жовтня в Україні було створено Міністерство з надзвичайних ситуацій.
В цей день народилися:
1 896 Михайло Федорович Романов, актор театру і кіно, театральний режисер.
1927 Роза Макагонова, кіноактриса,
Свої 64 сьогодні відзначає Білл Гейтс, голова фірми Microsoft.
1963 Ерос Рамаззотті, італійський співак і композитор.
1967-у народилася Джулія Робертс, американська кіноактриса.
А також сьогодні народився театральний режисер, Народний артист України — Роман Віктюк.
Роман Григорович Віктюк народився 28 жовтня 1936 року в Львові (Україна). Будучи школярем, пробував ставити невеликі вистави, в яких задіював однокласників і друзів.
Першим режисерським досвідом Віктюка стала робота в Львівському ТЮЗІу, де він поставив ряд вистав. Практично відразу у режисера виявилася тяга до «нетипового» прочитання п’єс.
З 1971 року Роман Григорович став провідним режисером Російського драматичного театру Литви.
У 1988 році на сцені театру «Сатирикон» Віктюк поставив свій найвідоміший спектакль — «Служниці». «Служниці» були показані в багатьох країнах світу, зібравши захоплені відгуки у світовій пресі, і зробивши режисера відомим театральним діячем.
Виставою «М.Баттерфляй» в 1990 році відкрився «Театр Романа Віктюка», який об’єднав артистів, близьких режисерові за світоглядом. У 1996 році театр отримав статус державного.
Для творчості Романа Григоровича характерний естетизм, який відображає духовні пошуки людини, який у режисера — натура складна, суперечлива, що не зводиться до жодних жорстким рамкам і шаблонами, але прагне до гармонії.
Віктюка називають класиком театральної провокації, яка, на його думку, вимагає високого артистизму, володіння акторськими техніками, особистісними якостями і любов’ю до людей. Всі спектаклі режисера дуже різні і за формою, і за укладеним в них художнього послання.
Роман Віктюк поставив понад 200 вистав у всіх головних театрах Росії і України, здійснив ряд постановок у театрах Швеції, Фінляндії, США, Італії, Греції …
Роман Віктюк — єдиний з режисерів іноземного походження, нагороджений міжнародною премією Інституту італійської драми за краще втілення сучасної драматургії; в США включений до категорії «50 людей світу, які вплинули на другу половину ХХ століття»
Сьогодні Роман Григорович Віктюк продовжує творчу кар’єру, керує своїм театром, а також ставить спектаклі і на інших сценах, в тому числі і за кордоном.
А в народному календарі сьогодні Юхим Осінній
Зима набирала силу, а разом з нею активізувалися і нечисті духи, наприклад, потвора, яка влітку не сміла шкодити людям. За повір’ям, з Юхима вона починала заважати бабам і дівчатам в будь-якому починанні: плутала пряжу, рвала тканини, била горщики.
Говорили, що побачити мару можна лише в одній ситуації — якщо вона сяде за ткацький стан, щоб зіпсувати роботу ткалі.
Незважаючи на витівки нечисті, селянки продовжували займатися домашніми справами. В першу чергу, м’яли і шарпали льон, готували пряжу. У теплих районах чоловіки прибирали в бджолянику останні вулики.
Оставить комментарий