Події 10 листопада — цей день в історії
10 листопада відзнають такі свята:
Сьогодні Всесвітній день молоді. Цього дня 1945 року була створена Всесвітня федерація демократичної молоді.
Всесвітній день науки в ім’я миру та розвитку.
В Грузії святкують День поліції.
Православні: Арсеній, Дмитро, Іван, Максим, Нестір, Параска, Степан, Терентій.
Цікаві та видатні події, що увійшли в історію в цей день:
1885 — Німецькі інженери встановили розроблений ними двигун внутрішнього згоряння на дерев’яний велосипед, який зробив цього дня свою першу поїздку. Так з’явився перший мотоцикл.
1918 — Опублікований перший радянський Кодекс законів про працю.
1926 — У Берліні відкритий Український науковий інститут.
1928 — у Києві відкрито будинок-музей Тараса Шевченка.
1945 — Створена Всесвітня федерація демократичної молоді.
1970 — Запущено космічну станцію «Луна-17», котра через тиждень здійснила посадку на Місяць і доставила перший радянський самохідний пристрій «Луноход-1».
В цей день народилися:
1903 — Терентій Масенко, український поет-лірик.
1935 — Рой Шнайдер, американський кіноактор.
А також сьогодні народилася актриса кино АНАСТАСІЯ СІВАЄВА
АНАСТАСІЯ СІВАЄВА СЕРГІЇВНА
Народилася 10 листопада 1991 року.
З 5 років займалася в студії народного танцю «Зіронька». В 7 років паралельно надійшла і закінчила дитяче модельне агентство Слави Зайцева та була зарахована в однойменний театр модельєра. У складі колективу неодноразово ставала лауреатом різних конкурсів. У 2000 році перейшла в дитяче модельне агентство «Степ-Хаус», де продовжувала навчатися акторської майстерності, сучасного танцю, танцю на пуантах. У 2003 році Борис Грачевський довірив Насті головні ролі в 3-х сюжетах «Єралашу». У 2007 році була запрошена в перший неадаптований російський ситком «Татусеві дочки» — роль Дар’ї Васнецовой, який приніс актрисі широку популярність не тільки в Росії. У 2008 і 2009 роках пробувала поступити в театральний вуз, але не надійшла. У 2010 році вступила на акторське відділення Інституту сучасного управління, кіно і телебачення.
Параскева-П’ятниця, Бабина заступниця. З п’ятницею, як з днем тижня, було пов’язано безліч прикмет. Наприклад, говорили, що той, хто в п’ятницю багато сміється, в старості буде багато плакати. У цей день не можна було ні мити голову, ні купати дітей. Водночас якщо дитина хворіла, її на Параскеву приводили до джерела, щоб змити всі недуги.
Параскева-П’ятниця вважалася «бабинею святою», покровителькою сім’ї та шлюбу. Саме їй дівчата ставили в своїх молитвах питання, Як вийти заміж, щоб жити щасливо, і просили допомогти цій справі: «П’ятниця-Парасковія, покажи мені нареченого скоріше». Також Параскеве молилися про домашнє благополуччя і захист від хвороб. Свята була помічницею в жіночих справах і турботах. Звичайно в її день не працювали, особливо заборонялося також прати білизну і прясти нитки. Можна було лише м’яти і тріпати льон. Влаштовували навіть спеціальні лляні оглядини: витріпаний льон-первак показували один одному, вихваляючись майстерністю. Дівчата намагалися показати свої вміння женихам і майбутнім свекрухам.
Оставить комментарий