Події 16 листопада — цей день в історії
16 листопада відзнають такі свята:
Сьогодні в України відзначають День працівників радіо, телебачення та зв’язку.
16 листопада кожен українець, який включив з ранку телевізор або інтернет, заглянувши в поштову скриньку, послухав новини по радіо в машині або маршрутці — символічно відзначає День фахівців, які щодня забезпечують йому можливість спілкування в повсякденному житті і простір для комунікацій в бізнесі.
Завдяки роботі понад 250 тисяч працівників галузі зв’язку та інформатизації України, скорочуються відстані між містами і людьми, розповсюджується не тільки інформація, але і духовно-моральні цінності.
Також сьогодні в Україні День морської піхоти — свято «чорних беретів» — був заснований 31 березня 2014 року з метою відродження і розвитку національних військових традицій.
Також сьогодні Міжнародний день терпимості.
Та День географічних інформаційних систем.
Іменинники: Олександр, Ганна, Богдан, Володимир, Євдокія, Івна, Ілля, Кузьма, Микола, Павло, Петро, Семен, Сергій та Федір.
Цікаві та видатні події, що увійшли в історію в цей день:
16 листопада 1848 року в лондонському Гілдхоллі дав свій останній концерт Фредерік Шопен. Концерт був даний на користь польських іммігрантів.
1945 Заснована Організація Об’єднаних Націй з питань Освіти, Науки і Культури — ЮНЕСКО. Метою створення даної спеціалізованої структури ООН стало: «Сприяти зміцненню миру і безпеки шляхом розширення співпраці народів в області освіти, науки і культури в інтересах забезпечення загальної поваги справедливості, законності і прав людини.
Штаб-квартира ЮНЕСКО знаходиться в Парижі. В ЮНЕСКО в даний час входять 195 держав-членів, 2 держави-спостерігача і 10 асоційованих членів.
Завдання ЮНЕСКО не обмежуються будівництвом шкіл в розорених війною країнах і публікацією наукових відкриттів. На основі освіти, науки, культури і комунікації організація прагне до досягнення вищої мети: укорінення у свідомості людей ідеї захисту миру.
А також у цей день 16 листопада 1924 року в Харкові вийшла в ефір перша в Україні радіопрограма. Розміщувалася перша радіостанція в Центральному партійному клубі — сьогодні це будівля філармонії. Перші слова Українського радіо почули 70 радіоаматорів. Дикторів тоді, звичайно, в штаті радіостанції не було. Тому відкрив передачу технік, який за звичкою зв’язківця на початку тричі промовив у мікрофон: «Алло». А потім ще тричі: «Говорить Харків».
В цей день народилися:
У 1950 році на світ з»явився радянський волейболіст, олімпійський чемпіон Володимир Кондра.
А 61 рік назад народився радянський естрадний співак, Народний артист України — Олекандр Малінін.
Творчий шлях Олександра почався в 1976 році в естрадній студії при Свердловській філармонії. Потім він був солістом хору Уральського військового округу, співпрацював з вокально-інструментальним ансамблем «Співають гітари». Виступав в ансамблі «Блакитні гітари». У 1983 році Малінін почав працювати в групі Стаса Наміна. В кінці 80-х років двадцятого сторіччя гастролював в Америці. За підсумками турне записана пластинка разом з Дейвом Померанцем, пісня з якої увійшла у «топ-хіти» журналу «Біллборд». По поверненню в СРСР Малінін завойовує Гран-прі на конкурсі «Юрмала-88». На початку 1990–х років Олександр Малінін вигадує нову естрадну форму виступів: «Бали з Олександром Малініним», масштабні постановочні шоу з участю симфонічних оркестрів та артистів балету. На рахунку співака понад 20 музичних альбомів.
16 листопада вшановується пам’ять святого Акепсима, Йосипа пресвітера і Аіфала диякона. У минулі часи помітили, що з цього дня починався льодостав. Якщо листопад до цього часу повністю завершиться, слід чекати суворої зими. У рибалок була своя прикмета: якщо на Акепсима перша риба зірветься з гачка, то улов буде не дуже вдалим.
Оставить комментарий