Події 18 листопада — цей день в історії
18 листопада відзнають такі свята:
У цей день В Латвії святкують День незалежності. В Марокко сьогодні також день Незалежності.
Сьогодні свої іменини святкують люди, які носять імена Григорій, Гаврило, Тимофій, Тихон.
Цікаві та видатні події, що увійшли в історію в цей день:
У 1307 Згідно з легендою Вільгельм Телль уразив стрілою яблуко на голові свого сина.
1804 Встановлені Казанський і Харківський університети. В цей же день був прийнятий новий університетський статут, що надавав велику автономію.
1870 Перша офіційна лінія голубиної пошти зв’язала Тур і Париж.
Голуби володіють гострим зором і неймовірною здатністю знаходити дорогу до дому. Людина дуже давно помітила цю здатність голубів і почала її використовувати в своїх цілях. Єгиптяни, греки, римляни та інші народи вже використовували голубів для отримання повідомлень.
1883 У США введено єдину систему визначення часу: доти кожне місто самé встановлювало собі час.
1928 В Нью-Йорку пройшла прем’єра першого звукового мультфільму Уолта Діснея «Пароплав Віллі» з улюбленим всіма героєм Міккі Маусом.
В цей день народилися:
У 1913 році народився український композитор, автор опер, симфоній і симфонічних поем, пісень і романсів МАйборода Георгій Іларіонович.
1939 на світ з»явилась французька співачка, модель, актриса Лір Аманда.
А також сьогодні народився радянський кіно- і телережисер, поет — Ельда́р Рязанов.
Ельдар Олександрович Рязанов народився 18 листопада 1927 року в Самарі, в родині начальника винного главку. Таку посаду отримав батько, і родина невдовзі після народження Ельдара переїхала в Москву. У дитинстві хлопчик зачитувався пригодницькими романами і мріяв стати мандрівником. Після школи навіть збирався вступати в Одеське морехідне училище, але завадила війна.
У 1950 році Рязанов закінчив ВДІК з червоним дипломом. Його випускна робота називалася «Вони вчаться в Москві». Потім режисер близько п’яти років спеціалізувався на документальних фільмах і кінонарис. У ігрове кіно Рязанов прийшов у 1955 році, коли влаштувався на «Мосфільм». Його дебют у комедійному жанрі відразу ж мав величезний успіх, це був фільм «Карнавальна ніч». Комедії кінорежисера стали класикою радянського кінематографа. «Гусарська балада», «Неймовірні пригоди італійців в Росії», «Бережися автомобіля», «Старики-розбійники», «Іронія долі, або з легким паром!», «Службовий роман», «Вокзал для двох», «Гараж», «Про бідного гусара замовте слово» — ось тільки малий список робіт Рязанова.
Всього в фільмографії режисера близько 40 кіноробіт.
Оставить комментарий