29 березня
29 березня відзначають такі свята:
В цей день на Мадагаскарі святкують День пам’яті героїв.
Так само в цей день свято у іменинників, які носять імена: Олександр, Денис, Іван, Павло, Роман.
У церковних святцях під цим днем вшановуються три мученика: Савин, Папа і Трохим. У народі говорили: «На Савина сані покинь, воза посунь». Якщо 29 березня була тепла, сонячна погода, то і весна вся обіцяла бути теплою.
Цікаві та видатні події, що увійшли в історію в цей день:
1795 — німецький композитор Людвіґ ван Бетховен уперше дав концерт у Відні.
29 березня 1873 року Лев Миколайович Толстой почав роботу над романом «Анна Кареніна». До того моменту письменник вже давно виношував думку скласти роман про відкинуту товариством «грішницю». Цей твір Толстой закінчив у квітні 1877 року. У тому ж році він став публікуватися в журналі «Російський вісник» щомісячними порціями – всі читаючі люди згоряли від нетерпіння, очікуючи продовження.
1848 Ніагарський водоспад зупинився на 30 годин — після того, як на річці Ніагара утворилися крижані затори.
1867 прийнято північноамериканський акт про створення Канади.
А також сьогодні можна відзначити 133х-річний ювілей Кока-Коли.
У березні 1886 року В Атланті полковник Джон Пембертон, фармацевт за освітою, намагався знайти засіб від головного болю. З цією метою він зварив незвичайний сироп карамельного кольору. В рецептуру напою входили відвар листя коки, цукор і кофеїн. Тому по своїй дії напій вийшов досить стимулюючим. Сироп був солодким та густим, Пембертон досить високо оцінив смакові якості свого творіння. Він вирішив продавати його через аптеку «Jacobs». Перші порції сиропу стали продаватися саме тут по п’ять центів за склянку. Пізніше в напій почали додавати газовану воду. Приблизно в той же час напій отримав назву «Кока-Кола».
Назву і оригінальний шрифт придумав Френк Робінсон – друг і партнер Джона Пембертона. Після смерті Пембертона процвітаючий бізнесмен Аза Кендлер придбав рецепт «Кока-Коли» у його вдови за 2300 доларів. А далі Кендлер помістив напій у металевий посуд, в якій і зварив його разом з власними запатентованими «Бальзамом з крові рослин». Десять наступних років «Кока-Кола» зміцнювалася в назві «лікувального напою». А 31 січня 1893 року товарний знак «Кока-Кола» був офіційно зареєстрований в США.
В цей день народилися:
1790 — Джон Тайлер — американський політичний діяч — 10-й президент США.
1946 — Тетяна Грінденко, відома скрипалька.
1957 — Крістофер Ламберт — французький актор.
У 1968-му народився співак Володимир Пресняков-молодший. Володимир став одним з перших російських музикантів, який отримав престижну нагороду «Золотий ключ» в Монте-Карло. Його визнали артистом, чиї аудіозаписи розійшлися найбільшими тиражами на території колишніх радянських республік. На сьогоднішній день в дискографії співака більше 10 альбомів.
Також Пресняков знімався в стрічках. А ще він щорічно бере участь у музичних фестивалях і різних благодійних акціях.
Сьогодні Володимир Пресняков як і раніше творчо активний, багато виступає, бере участь у різних телевізійних проектах і програмах та веде роботу над новими піснями.
А також 29 березня 1936 року народився актор Станіслав Сергійович Говорухін.
У 1961 році він поступив на режисерський факультет Всесоюзного державного інституту кінематографії. Дипломною роботою режисера став фільм «Вертикаль». У період з 1966 по 1988 роки Говорухін працював в Одесі на студії художніх фільмів. Був одним з організаторів Міжнародного фестивалю «Золотий Дюк», потім працював на «Мосфільмі».
За свою професійну кар’єру Говорухін зняв 15 фільмів, написав 14 сценаріїв і 3 книги.
Оставить комментарий