11 січня — цей день в історії
Сьогодні відзнають такі свята:
Сьогодні всесвітній день слова «дякую».
В Албанії відзначають День Республіки,
В Республіці Чад — День незалежності,
В Непалі – День єдності
Православні іменинники: Анна, Варвара, Веніамін, Георгій, Євдокія, Іван, Марк, Наталля.
Цікаві та видатні події, що увійшли в історію в цей день:
- 1569 У Лондоні проводиться перша державна лотерея.
- 1599 До Європи відправлений перець і мускат.
- 1787 Основоположник зоряної астрономії У. Гершель відкриває два супутники Урану: Оберон і Титаній.
- 1963 У Лос-Анджелесі відкривається перша дискотека.
- 1989 Представники 149 країн ставлять свої підписи під декларацією про заборону використання отруйних газів, хімічної і бактеріологічної зброї.
В цей день народилися:
- 11 січня 1875 в Києві народився відомий композитор Рейнгольд Глієр.
Навчався у Київському музичному училищі, а в 1894 році поступив в Московську консерваторію по класу скрипки і композиції, яку закінчив із золотою медаллю. За своє життя Глієр написав безліч музичних творів різних жанрів.
- 1757 Олександр Гамільтон, секретар Джорджа Вашингтона під час Війни за незалежність, перший міністр фінансів США.
- 1911 Дзенко Судзуки, бізнесмен, глава фірми.
- Цього дня в 1972 році народився один з найвідоміших російських акторів сучасності — Костянтин Хабенський. Будучи першокласником Костянтин разом з сім’єю переїздить в м. Нижньовартовськ, де проводить 4 роки в умовах, наближених до полярних. У 1985 році — повернення до Ленінграда.
Хабенський закінчує 8 класів і продовжує навчання в технікумі авіаційного приладобудування й автоматики. Закінчивши 3 курси, залишає технікум, усвідомивши, що технічна спеціальність не для нього. Працює натирачем, двірником, вуличним музикантом, монтером в театрі-студії «Субота».
У 1994 року — одна з перших ролей в кіно: епізод у фільмі «На кого Бог пошле». Всього у фільмографії актора близько 50 кіноролей.
А за народним календарем 11-го січня Церква вшановує пам’ять 14 тисяч Віфлеємських немовлят. У давнину цього дня було прийнято в сутінках відпочивати на печі та лежанці, розповідати дітям казки і загадувати загадки. Молодь проводила час на посиденьках. Наші пращури цього дня слідкували за вітром і хмарами: якщо вітер дув з півночі, а небо при цьому було безхмарним, то слід очікувати морозу.
Оставить комментарий