24 січня — цей день в історії
Сьогодні відзнають такі свята:
У Великобританії відзначається День пам’яті жертв геноциду у Другій світовій війні,
в Того — День економічної свободи.
В Шотландії день незалежності.
24 січня відзначається «солодке» свято – Міжнародний день ескімо. Дата його заснування була обрана тому, що саме в цей день в 1922 році власник магазину солодощів в місті Онава (штат Айова, США) Християн Нельсон отримав патент на ескімо.
Ескімо – це вершкове морозиво на паличці, покрите шоколадною глазур’ю. І хоча його історія налічує вже кілька тисячоліть, але Днем народження ескімо прийнято вважати саме 24 січня. І, звичайно ж, ескімо – це не просто морозиво, це символ безтурботних літніх днів, смак дитинства, любов до якого багато людей зберегли на все життя.
Не забудьте привітати іменинників дня сьогоднішнього, це люди які носять ім’я: Віталій, Володимир, Лідія, Михайло, Степан, Федот, Феодосій.
Цікаві та видатні події, що увійшли в історію в цей день:
- 1848 Джеймс Маршалл знайшов золотий самородок у Каліфорнії. Це відкриття привело до того, що наступного року вся Америка була охоплена «золотою лихоманкою».
- 1888 В США запатентовано стрічку для друкарських машинок.
- 1907 В Англії відставним англійським офіцером Робертом Баден-Пауеллом організовано перший загін скаутизму.
- 85 роки тому, саме 24 січня в продажу з’явилося перше банкове пиво.
Після того, як американська компанія «Krueger Brewing Co» випустила першу партію баночного пива під назвою «Вершковий ель Крюгера» в місті Річмонді 24 січня 1935 року, перспективність нової тари ні у кого не викликала сумнівів. Нововведення настільки припало до смаку населенню, що вже через півроку збут пива в металевих банках в п’ять з половиною разів перевершив звичайні продажі.
- 1984 Американська компанія «Еппл» в каліфорнійському містечку Купертіно продемонструвала новий комп’ютер, названий «Макінтош».
В цей день народилися:
- 1848 Василь Іванович Суриков, російський художник.
- 78 років тому, 24 січня 1942 року на світ з»явився радянський естрадний співак, тенор – Валерій Ободзинський.
На початку 1960-х він вступив в Томське музичне училище. Після його закінчення влаштувався в місцеву філармонію, де почав виступати з концертами. Кілька років пропрацював в концертних бригадах різних міст Сибіру. У 1961 році одружився, з’явилися діти – дві доньки, Анжеліка і Валерія. До цього часу Валерій став одним з найпопулярніших співаків СРСР.
- 1949 Джеймс Белуші, американський кіноактор.
- 1961 Настасія Кінські, німецька кіноактриса.
Почала професійну кар’єру ще підлітком.
Закінчивши акторські курси в Нью-Йорку й Лондоні, Кински зіграла у фільмі «Тесс» у Романа Полански. У наступних фільмах від акторки були потрібні в основному зовнішні дані, ніж акторський талант, недивлячись на те, що ні тим, ні іншим Настасья Кински не обділена.
В 1990 році Кински взагалі сходить зі сцени, присвятивши себе родині й черговому шлюбу. А в 1994 році вона раптом з’являється в ролі агента КДБ у трилері «Швидкість падіння», продовживши свою кинокарьеру.
Народний прогноз погоди
24 січня відзначається день пам’яті преподобного Феодосія Великого. У народі цей день називався “Феодосієве тепло”. Зазвичай цього дня насправді була тепла погода, але люди побоювалися такого тепла і говорили: “Бійся весни у січні”, хоча тепла погода передвіщала ранню і теплу весну. Якщо на Феодосія була відлига, то готувались до затяжної весни.
Оставить комментарий