27 січня — цей день в історії
Сьогодні відзнають такі свята:
Міжнародний день пам’яті жертв нацизму в Німеччині.
В Білорусі відзначається День білоруської науки,
У В’єтнамі — День миру,
На Шетландських островах Ап-Хеллі-про проходить фестиваль вогню.
Щорічно 27 січня відзначається Міжнародний день пам’яті жертв Голокосту, який є першим всесвітнім днем пам’яті жертв Голокосту. День був затверджений Генеральною Асамблеєю ООН 1 листопада 2005 року. Генеральна Асамблея ООН розпочала спеціальне засідання, приурочене до 60-ї річниці визволення радянськими військами в’язнів нацистського концтабору Освенцім 27 січня 1945 року, з хвилини мовчання. За час існування Освенціма в ньому загинули, за деякими оцінками, від 1,5 до 2,2 мільйонів чоловік. Засідання відкрив Генеральний секретар ООН Кофі Аннан, який закликав «нинішнє і майбутнэ покоління» не дати повторитися жахам фашизму.
Православні іменинники: Андрій, Веніамін, Іван, Ілля, Марк, Ніна, Павло, Сергій, Степан.
Цікаві та видатні події, що увійшли в історію в цей день:
- 200 років тому, у 1820 році, відбулось відкриття Антарктиди.
Всього плавання тривало 750 днів. Наполегливість мореплавців допомогла добитися відмінних результатів: були відкриті 28 островів у південних морях і невідомий до того берег материка. Похід експедиції Беллінсгаузена по справедливості вважається одним з найбільш важливих і важких, які коли-небудь були зроблені.
- 1944 Урочистий артилерійський салют, що пролунав у Ленінграді, сповіщає всьому світу, що остаточно ліквідована блокада міста, яка тривала 900 днів і ночей.
- 1983 Пробитий найдовший залізничний тунель, прокладений під водою і який зв’язав японські острови Хонсю і Хоккайдо.
- А рівно 53 роки тому, Космос був оголошений надбанням всього людства.
Адже саме у цей день, 27 січня 1967 року підписаний міжурядовий документ «Договір про принципи діяльності держав по дослідженню і використанню космічного простору, включаючи Місяць та інші небесні тіла», що став основою міжнародного космічного права.
В цей день народилися:
- 1790 Петро Петрович Гулак-Артемовський, український письменник, поет, байкар.
- 1891 Павло Григорович Тичина, український поет і політичний діяч.
- 188 років тому на світ з’явився англійський математик, філософ і письменник-казкар – Льюіс Керолл.
Він написав і опублікував багато праць з математики під своїм справжнім ім’ям – Чарльз Латуидж Доджсон. Тим не менше, більшість людей знають його як Льюїса Керрола — дитячого письменника, автора казок «Аліса в країні чудес», «Аліса в Задзеркаллі» та гумористичної поеми «Полювання на Снорка».
- А також у цей день в 1977 році народилась відома співачка, автор і композитор пісень, актриса Олена Ваєнга.
Першу пісню «Голуби» написала в 9 років, стала переможцем Всесоюзного конкурсу молодих композиторів на Кольському півострові. Має класичну музичну освіту.
З дитинства мріяла стати актрисою, тому після музичного училища поступила в Театральну академію (ЛГИТМиК), але провчилася лише два місяці, оскільки її запросили в Москву записувати перший альбом. Однак московський творчий період тривав всього один рік, після чого Олена повернулася назад до Петербурга.
Концертує Олена Ваєнга з 19 років. Вона — лауреат багатьох конкурсів.
Написала близько 800 пісень.
Народний прогноз погоди
27 січня відзначається пам’ять преподобних Ісаї, Сави, Мойсея. У давнину помітили, якщо в ніч на 27 січня на небі багато зірок, то незабаром буде тепло і сніжно; якщо ж зірок небагато, то буде негода і хуртовина. Білі хмари цього дня обіцяли мороз. Якщо зранку ворона розкаркалась, то слід чекати на заметіль. А якщо півні зрання закричали у морозний день, то холод скоро відступить.
Оставить комментарий