04 лютого — цей день в історії
Сьогодні відзнають такі свята:
Всесвітній день боротьби з раковими захворюваннями.
Іменини відзначають: Анастасія, Гаврило, Георгій, Юхим, Іван, Микола, Петро, Тимофій.
Цікаві та видатні події, що увійшли в історію в цей день:
- 4 лютого 1911 року фірма «Роллс-Ройс» заснувала для своїх автомобілів знамениту емблему – фігурку у вигляді крилатої жінки, що схилилася перед стрибком вперед.
Фігурку створив скульптор Чарльз Сайкс.
Серед автолюбителів емблему називають «Срібною леді». В даний час фігурку роблять з нержавіючої сталі і полірують порошком з подрібнених кісточок черешні.
Щасливі володарі «Роллс–Ройса» постійно страждають від жадібності і крадуть фігурки, так як ходять легенди, що фігурка зроблена зі срібла. У зв’язку з цим фірма «Роллс-Ройс» випускає машини зі спеціальним пристроєм. Натисканням кнопки на приладовій дошці мініатюрний люк ховає фігурку в капоті.
- А також в цей день, рівно 16 років тому, 4 лютого 2004 року почала роботу соціальна мережа Facebook.
Facebook був створений в кімнаті гуртожитку Гарвардського університету, студентом-програмістом Марком Цукербергом.
Сьогодні Facebook — найбільша міжнародна соціальна мережа, в якій зареєстровано понад 500 мільйонів користувачів з усіх точок земної кулі.
В цей день народилися:
- 1873 — Семен Степанович Гулак-Артемовський — український композитор, співак (бас-баритон), драматичний артист, драматург. Автор першої української опери.
- 1941 — Владислав Іванович Пьявко, відомий оперний співак.
- А також сьогодні народився актор і телеведучий Ігор Кваша.
В 1955 році Кваша закінчив Школу-студію МХАТ і два роки грав на сцені Мхату.
У 1957 році він переходить на роботу в театр «Современник», де й працював усе своє життя. Його називали одним із засновників цього театру.
Він пробував свої сили і в якості режисера, поставивши кілька вистав.
Актор зіграв велику кількість ролей не тільки в театрі, але і в кіно, де дебютував у 1961 році у фільмі «У важку годину». А першою великою роботою стала роль Карла Маркса в кінокартині «Рік як життя».
Протягом кількох років Ігор Володимирович був ведучим телевізійної передачі «Жди меня». Також він є автором автобіографічної книги «Точка повернення».
Оставить комментарий