07 лютого — цей день в історії
Сьогодні відзнають такі свята:
День Конституції в Мексиці.
Свято ліхтарів в Китаї.
У православному календарі сьогодні День святителя Григорія
Ікона Божої Матері, іменована «Утамуй мої печалі».
7 лютого відзначається день пам’яті святителя Григорія Богослова. У минулі часи за цим днем судили про майбутню зиму. Яким день буде зранку до обіду, такою буде і перша половина наступної зими, а погода з обіду до вечора вказувала на другу половину зими. Густий туман передвіщав мор худоби, а ясна погода — до сприятливого року.
Православні іменинники: Олександр, Анатолій, Борис, Василь, Віталій, Володимир, Григорій, Дмитро, Кирило, Петро, Тимофій, Степан.
Цікаві та видатні події, що увійшли в історію в цей день:
1483 — відомий український вчений Юрій Дрогобич у Римі видав книгу «Прогностична оцінка поточного 1483 року» , яка є першою відомою друкованою книгою українського автора.
1792 Громадянам США надано право отримання безкоштовної землі в Канаді.
1863 був запатентований перший вогнегасник.
Перше застосування скляних колб, заповнених водою, при гасінні пожеж датується 17 століттям. Найпершим вогнегасником вважається той, який був створений в Англії в 19 столітті. Для його наповнення теж брали воду. Однак офіційно першим вогнегасником вважається той, який був запатентований 7 лютого 1863 року в штаті Вірджинія (США) інженером Аланом Креем. Згодом винахідник Шефталь в кінці 19 століття створив вибуховий вогнегасник «Пожарогаз», який успішно рекламувався і продавався, а інженер ЛорАн придумав вуглекислотний і пінний вогнегасник. Згодом з’явилися вогнегасники, наповнювачем для яких служив порошок. Такі вогнегасники використовуються і в даний час.
1906 — сигнал SOS вперше був запропонований як міжнародний сигнал біди
1940 — Гетті МакДеніел стала першою негритянкою, нагородженою «Оскаром» — за роль другого плану у фільмі «Розвіяні вітром». Того дня «Розвіяні вітром» отримали загалом 8 «Оскарів»
1952 на англійський престол сходить нині правляча королева Єлизавета II.
В цей день народилися:
1812 Чарльз Діккенс, видатний англійський письменник.
1906 авіаконструктор Олег Костянтинович Антонов.
З юних років він захоплювався авіацією, разом з однолітками створив «Клуб любителів авіації», випускав рукописний авіаційний журнал. У 1930 році, після закінчення Ленінградського політехнічного інституту, Олега направили в Москву для організації конструкторського бюро по плАнерам. Коли завершилося будівництво плАнерного заводу в Тушино, Антонова призначили його головним конструктором. Тут він створив понад 30 типів плАнерів найрізноманітнішого призначення, частина з них будувалася серійно, на деяких були поставлені світові рекорди.
1927 — Володимир Куц, український спортсмен, олімпійський чемпіон. 1956 і 1957 роках визнавався кращим спортсменом світу.
За сучасними мірками у великий спорт Володимир Куц прийшов уже «старим» — в 22 роки, та й кар’єра його тут була зовсім недовгою, проте за цей час він встиг встановити кілька світових рекордів, двічі завоювати олімпійське золото, стати першим з радянських бігунів, які мають золоту олімпійську медаль, і символом нестримності і дерзання в спорті.
1954 — Дітер Болен, музикант, продюсер, композитор.
Дітер Болен — відомий німецький композитор і автор пісень, талановитий продюсер багатьох німецьких співаків. Він є лауреатом численних премій, володарем платинових і золотих дисків. Світову славу принесли йому проекти «Blue System» і «Modern Talking».
Оставить комментарий