17 лютого — цей день в історії
Сьогодні відзнають такі свята:
День жінок в Ісландії.
День президентів США.
День спадщини в Канаді.
Сьогодні відзначають День спонтанного прояву доброти.
Свято було встановлено зовсім недавно міжнародними благодійними організаціями. Вважається, що в цей день людям слід намагатися бути не просто добрими, а добрими безмежно, безкорисливо.
В Україні це свято поки ще мало відоме, хоча ряд компаній організовують до цього дня різні благодійні заходи. Головне в цей день, як закликають організатори, потрібно намагатися бути добрим до всіх. І не просто добрим, а добрим безмежно і безкорисливо.
Іменинниками сьогодення є люди, які носять імена: Олександр, Олексій, Ганна, Андрій, Аркадій, Борис, Георгій, Дмитро, Катерина, Іван, Микита, Кирило, Сергій, Федір, Юрій.
Цікаві та видатні події, що увійшли в історію в цей день:
1852 — для публіки вперше відкрили художнє зібрання петербурзького Ермітажу.
Сучасний Ермітаж займає шість величних будівель, розташованих вздовж набережної Неви в самому центрі Санкт-Петербурга.
Ядро Ермітажу і всього Санкт-Петербурга – Зимовий палац.
За півтора століття в Ермітажі зібрана одна з найбільших світових колекцій, яка нараховує близько трьох мільйонів творів мистецтва і пам’ятників світової культури, починаючи з кам’яного віку і до нашого століття. А інтер’єри музею збереглися до нашого часу практично в незміненому вигляді.
Також в цей день рівно 24 роки тому, в 1996 році, — в шести матчевому турнірі, який тривав протягом тижня, чемпіон світу з шахів Гарі Каспаров з рахунком 4-2 обіграв шаховий суперкомп’ютер Deep Blue компанії IBM. Це був перший випадок, коли машина не виграла партію у чинного чемпіона світу. У наступному році в матчі-реванші переможцем вже вийшов комп’ютер.
2008 року Косово проголосило незалежність від Сербії. До кінця року його визнали 46 держав.
В цей день народилися:
1519 — 24 лютого 1563 • Франсуа де Гіз, французький воєнний і державний діяч часів Італійських і Гугенотських воєн.
1591 — 2 вересня 1652 • Хусепе де Рібера, іспанський гравер і живописець («Свята Інесса»).
1870 — 10 квітня 1906 • Георгій Аполлонович Гапон, священник російської православної церкви; ініціатор подачі мирної петиції Миколі II, що закінчилась побоїщем і масовими смертями («Кривава неділя», 1905 р.); вбитий бойовиками партії есерів. 150 років з дня народження.
1892 — 7 вересня 1984 • Йосиф Сліпий (Йосип Іванович Коберницький-Дичковський), єпископ Української Греко-Католицької Церкви, кардинал Римо-Католицької Церкви, Верховний Архієпископ Львівський — предстоятель Української Греко-Католицької Церкви (1963).
1918 — 16 лютого 1990 • Володимир Васильович Щербицький, український політичний діяч, перший секретар ЦК КПУ (1972-89 рр.).
1943 • Раїса Степанівна Недашківська, українська актриса («Меланхолічний вальс», «Страх», «Вавілон ХХ», «Народжена революцією», «Комісар», «Формула райдуги», «Гадюка», «Лісова пісня»).
1947 • В’ячеслав Малежик, російський співак і композитор («Улочки-переулочки», «Дон-река», «Мадам»).
1954 • Рене Руссо, американська модель, актриса («Афера Томаса Крауна», «Котракт з коротуном», «Епідемія», «Смертельна зброя 3», «Викуп», «Втікач», «Вища ліга»).
1959 • Сергій Балтача, український футболіст («Динамо» Київ), володар Кубка кубків УЕФА (1986).
1963 • Майкл Джордан, американський баскетболіст («Chicago Bulls»), Олімпійський чемпіон (1984, 1992), один з кращих гравців НБА за всю історію ліги.
1965 • Майкл Бей, американський режисер, продюсер («Армагедон», «Перл Харбор», «Трансформери»). 55 років з дня народження.
1981 • Періс (Вітні) Хілтон, американська фотомодель, авторка пісень, дизайнер, акторка, співачка, благодійниця, спадкоємиця сімейного бізнесу — найбільшої у світі мережі готелів Hilton.
1988 • Василь Анатолійович Ломаченко, український боксер, дворазовий Чемпіон Олімпійських ігор (2008, 2012; вагова категорія до 60 кг), чемпіон світу (2009).
Оставить комментарий