16 березня — цей день в історії
Сьогодні відзнають такі свята:
- День «Все, що ви робите — це правильно»
- День інженера в Словаччині (2014 року)
- День Святого Урхо (пародійне свято, присвячене фінської культури, яке відзначають фінські американці і фінські канадці)
- День губ
- День квілтінга (це популярне ремесло і мистецтво — вишивка, аплікація, печворк, стьобані тканину — прошиті наскрізь два шматки тканини, між якими знаходиться шар ватину або іншого нетканого матеріалу)
- День книжкових контрабандистів в Литві (культурне свято, присвячено людям, які боролися з забороною видання литовських книг на латиниці)
- День пам’яті Гериберта фон Кьольна в Німеччині (німецький архієпископ, з 999 по 1021 року був архієпископом Кьольнської архиєпархії)
- День пам’яті легіонерів в Латвії
- День республіканської гвардії Казахстану
- Національний день страв з серцевини артишоку в США
- Національний тиждень профілактики і боротьби з отруєннями тварин у США (дата на 2020 рік. Проводять в третю повну тиждень березня)
- Фестиваль квітучої вишні у Маконі дозволяє всім насолоджуватися красою понад 300000 декоративних вишневих дерев Yoshino в повному кольорі. Макон запрошує всіх бажаючих прісоедінітться до святкування з заходами, концертами, виставками, ярмарками на відкритому повітрі, майстер-класами по декоративно-прикладному мистецтву, частуваннями та т. Д.
Іменинники — Зенон.
Цікаві та видатні події, що увійшли в історію в цей день:
- У 2014 році під прицілом російських військових відбувся незаконний референдум в Криму. Для остаточної реалізації планів окупації Росією Криму маріонетковою владою півострова було проведено імітацію референдуму про статус автономії.
- У 2006 році Генеральна асамблея ООН майже одноголосно проголосувала за створення Ради з прав людини.
- У 1998 році Ватикан офіційно вибачився перед євреями за бездіяльність католицької церкви в роки Голокосту.
- У 1990 році у Львові розпочала роботу перша сесія відродженого Наукового товариства імені Тараса Шевченка.
- У 1962 році СРСР запустив в космос супутник «Космос-1».
- У 1962 році Хрущов оголосив про те, що СРСР має міжконтинентальну ракету.
- У 1960 році в Нью-Йорку представлений перший автомобіль на сонячних батареях.
- У 1945 році радянські війська почали Віденську наступальну операцію.
- У 1937 році Народний комісаріат внутрішніх справ (НКВС) СРСР створив відділ по боротьбі з розкраданнями соціалістичної власності (ОБХСС).
- У 1936 році з конвеєра Горьківського автомобільного заводу зійшов перший радянський автомобіль — лімузин марки «М-1».
- У 1923 році римська поліція заборонила свист та інші прояви невдоволення грою акторів у театрах.
- У 1921 році укладено Московський договір між РРФСР і урядом Ататюрка. Всупереч умовам Севрського договору, до Туреччини перейшли Карська область і Сурмалінській повіт колишньої Російської імперії, які вірмени вважають своїми етнічними землями. Вірменське населення згодом залишило ці території.
- У 1919 році в США вперше випробували бездротовий телефон для переговорів з літаком.
- У 1917 році американець Томас Вільямс під маркою компанії «Maybelline» випускає туш для вій — «першу сучасну косметику для очей на кожен день» (the first modern eye cosmetic for everyday use).
- У 1917 році в Києві відбулася велика маніфестація — День свята революції. В ході мітингу кияни знищили міський пам’ятник Столипіну.
- У 1917 році російський великий князь Михайло Олександрович, брат Миколи II, відрікається від престолу на користь Установчих зборів.
- У 1915 році через бійку, яку влаштував Володимир Маяковський, поліція Петрограда закрила клуб артистів і поетів «Бродячий пес».
- У 1880 році за підозрою в революційній агітації заарештований український поет Іван Франко.
- У 1870 році в Москві відбулася прем’єра увертюри «Ромео і Джульєтта» Петра Чайковського.
- У 1851 році Іспанія та Ватикан уклали конкордат, за яким католицька церква отримала повний контроль над освітою і цензурою в Іспанії.
- У 1827 році почав виходити перший в Америці журнал для афроамериканців — «Журнал свободи».
- У 1521 році під час першої кругосвітньої подорожі португальський мореплавець Фернан Магеллан досяг берегів сучасних Філіппін. Через півтора місяця він загинув в сутичці з місцевими жителями.
- У 1079 році в Ірані прийнятий мусульманський календар.
- У 870 році підставу в Болгарії православної церкви.
В цей день народилися:
1787 — 6 липня 1854 • Георг Сімон Ом, німецький фізик, автор одного з основних законів електричних кіл (закон Ома).
1839 — 7 вересня 1907 • Арман Сюллі-Прюдом (Рене Франсуа Арман Прюдом), французький поет («Марна ніжність», «Долі», «Справедливість», «Щастя»), перший Нобелівський лауреат з літератури (1901).
1859 — 13 січня 1906 • Олександр Степанович Попов, російський фізик і електротехнік, один з піонерів використання електромагнітних хвиль для радіозв’язку.
1910 — 14 травня 1991 • Аладар Геревич, мадярський спортсмен-фехтувальник, семиразовий Олімпійський чемпіон; автор унікального досягнення — на шести Олімпійських іграх підряд (з 1932 по 1960 рр.; у 1940 і 1944 рр. Олімпіади не проводилися) ставав чемпіоном. 110 років з дня народження.
1911 — 7 лютого 1979 • Йозеф Менгеле, лікар-садист концентраційного табору Освенцим.
1920 — 2 червня 2000 • Михайло Абрамович Швейцер, російський кінорежисер («Втеча містера Мак-Кінлі», «Золоте теля», «Маленькі трагедії»). 100 років з дня народження.
1930 — 8 лютого 2019 • Сергій Юрійович Юрський, російський актор театру і кіно («Місце зустрічі змінити не можна», «Любов і голуби», «Дванадцять стільців», «Маленькі трагедії»). 90 років з дня народження.
1940 — 26 листопада 2018 • Бернардо Бертолуччі, італійський поет, драматург, кінорежисер, лауреат премії «Оскар» («Останній імператор» [1987]; «Швидкоплинна краса», «Маленький Будда», «Останнє танго в Парижі»). 80 років з дня народження.
1955 • Ізабель Юппер, французька кіноактриса («Рятуйся, кто може», «Історія жінки», «Піаністка»). 65 років з дня народження.
1967 • Богдан Титомир, російський поп-співак.
Оставить комментарий