18 квітня
18 квітня відзнають такі свята:
Міжнародний день пам’ятників і історичних місць.
Сьогодні — Всесвітній день радіоаматора.
Щорічно 18 квітня великий загін ентузіастів-радіоаматорів у всьому світі відзначають своє «професійне» свято — Всесвітній день радіоаматора. Товариства, секції, гуртки радіоаматорів беруть участь у заходах Всесвітнього дня радіоаматора, розповідаючи про роботу однодумців і популяризуючи це інтелектуальне хобі.
Варто окремо згадати і про те, що багато видатних радіо-інженерів і фахівці-електронники починали свій професійний шлях у товариствах радіоаматорів.
У Зімбабве-День незалежності.
А в Україні День заснування Товариства Червоного Хреста.
Православні іменинники: Олексій, Георгій, Марк, Микола, Платон, Семен.
Цікаві та видатні події, що увійшли в історію в цей день:
1846 — Американець Р. Хаус запатентував телеграфний апарат.
117 років тому Вперше у світі для впізнання злочинця була застосована дактилоскопія.
Дактилоскопія – метод ідентифікації людини за відбитками пальців, оснований на унікальності малюнка шкіри, тобто кожна людина володіє індивідуальним візерунком папілярних ліній. Вони не змінюються протягом життя і відновлюються після ушкоджень шкіри в колишньому вигляді.
18 квітня 1902 року в Данії вперше в світі була застосована дактилоскопія для впізнання злочинця, а вже у вересні цього ж року у Великобританії відбитки пальців з місця злочину вперше були використані як доказ провини по відношенню до підозрюваного у злочині.
1927 Ленінградський комітет у справах винаходів запатентував прилад штучного дихання.
1941 — відбувся перший політ німецького літака Messer-schmitt Me.262, який пізніше став першим у світі серійним реактивним літаком.
В цей день народилися:
1907 — Міклош РожА американський композитор угорського походження.
1940 Джозеф Голдштейн, американський молекулярний генетик, лауреат Нобелівської премії з медицини та фізіології 1985 року.
82 роки сьогодні святкує відома актриса театру і кіно – Світлана Нємоляєва.
Дебютом Немоляєвої на сцені стала роль Офелії у виставі «Гамлет», а потім було ще безліч прекрасних ролей.
Паралельно з роботою в театрі Немоляєва активно знімається в кіно і зіграла понад 80 ролей. Глядачам запам’яталися образи Олі Рижової у фільмі «Службовий роман», дружина Гуськова в «Гаражі» і Аглая в «Небесах обітованих» Ельдара Рязанова, Романовська з фільму «По головній вулиці з оркестром» Петра Тодоровського та багатьох інших.
А також у цей день 18 квітня у 1917 році народився актор з великої літери Георгій Віцин.
Першою роллю Георгія Віцина стала епізодична роль залізничника в кінострічці «Здрастуй, Москва!». Однак по-справжньому відзначитися в кіно актор зміг трохи пізніше. Так, у 1951-му Георгій Віцин виконав роль Миколи Гоголя в картині «Бєлінський». Дана робота виявилася настільки яскравою і вдалою, що через рік актор знову постав перед глядачами в образі українського класика у стрічці «Композитор Глінка».
Однак справжню славу Георгію Михайловичу принесли фільми Леоніда Гайдая і образ «Боягуза», який був вперше втілено в кіноновелі «Пес Барбос і незвичайний крос». Після цього Віцин повертався до цієї ролі ще три рази. Так, картини «Самогонники», «Операція „Ы“», «Кавказька полонянка» стали справжнім апогеєм його кар’єри.
Оставить комментарий