26 квітня
26 квітня відзнають такі свята:
Сьогодні В Україні День Чорнобильської трагедії.
У США день деревонасаджень.
Міжнародний день інтелектуальної власності.
А у православних християн сьогодні Велика П’ятниця — п’ятниця Страсного тижня, яка присвячена спогаду засудження на смерть, хресних страждань і смерті Спасителя, зняття з Хреста Його тіла і Його похованню.
Православні: Артем, Георгій, Дмитро, Марія
Цікаві та видатні події, що увійшли в історію в цей день:
1164 У Владимирі князь Володимир Боголюбський побудував за зразком київських Золоті ворота і закінчив будівництво кріпосних стін Владимира.
1863 В петербурзькому Маріїнському театрі була вперше виконана опера українського композитора Семена Степановича Гулака-Артемівського «Запорожець за Дунаєм». Лібретто написав сам Семен Степанович, і він же виступив у головній партії молодецького козака Карася.
33 роки тому Сталася аварія на Чорнобильській АЕС.
26 квітня 1986 Чорнобильська АЕС — первісток атомної енергетики України — стала символом найбільшої в історії людства техногенної катастрофи. На четвертому енергоблоці станції стався потужний вибух, еквівалентний п»ятиста Хіросімськомим бомбам. Ця подія докорінно змінила життя мільйонів людей.
В результаті аварії на АЕС сталося радіоактивне зараження в радіусі 30 кілометрів. В результаті катастрофи виявилися забруднені радіоактивним цезієм близько 23% Білорусії і великі території Європи.
А в пам’ять про всіх жертв цієї аварії і про тих, хто брав участь в ліквідації її наслідків, встановлені пам’ятні дати.
В цей день народилися:
1538 Джованні, італійський живописець
1882 В’ячеслав Ліпінський, український історик, політолог, дипломат.
1961 Галина Беляєва, актриса театру і кіно.
Також в цей день, 1954 року, народився Ігор Саруханов, естрадний співак і композитор.
Почав музичну кар’єру: з малого віку.
Як і багато талановитих людей, Ігор із самого раннього дитинства потихеньку готувався до настільки вабливого й хвилюючого плавання по хвилях так гаряче улюбленої ним музики. Ні пильний контроль батьків, що сподівалися, що син все-таки одумається, ні, як наслідок — вступ до технічного ВУЗу не зломили прагнення парубка. Адже він точно знав своє призначення!
В 1979 році Саруханов був прийнятий в ансамбль «Цвети», де пропрацював три роки. Це був час небувалої романтики, божевільної популярності, стадіонних аншлагів і всенародної любові!
В 1981 році Ігор стає одним із творців ансамблю «Круг», що, незважаючи на те, що проіснував 4 роки, подарував безліч нетлінних хітів…..
Рано або пізно в житті кожної людини наступає момент, коли накопичене й пережите настільки переповняє людину, що сьогодення хочеться залишити у минулому й зробити сильний сміливий ривок у невідомість… Так, в 1985 році на естрадному небокраї з’явилося нове ім’я — Ігор Саруханов. Пережите й накопичуване плавно вилилося в більш ніж 300 пісень власного твору.
Оставить комментарий