7 травня
7 травня відзнають такі свята:
День 7 травня увійшов в історію світової науки і техніки як День народження радіо. Саме в цей день в 1895 році на засіданні Російського фізико-хімічного товариства відомий фізик Олександр Степанович Попов виступив з доповіддю і демонстрацією створеного ним першого в світі радіоприймача, здійснивши перший сеанс радіозв’язку. І сьогодні це свято працівників всіх галузей зв’язку.
У В’єтнамі День перемоги.
День захисника Вітчизни в Казахстані.
Православні: Олексій, Валентин, Єлизавета, Микола, Сергій.
Цікаві та видатні події, що увійшли в історію в цей день:
1610 році Галілео Галілей відкрив перші три супутника Юпітера.
1663 В центрі Лондона відкрився Королівський театр.
1832 Греція стала незалежним королівством.
1875 Підписано російсько-японську угоду про обмін територіями, за яким Росія поступалася Курильськими островами в обмін на острів Сахалін.
1960 вийшов Закон про введення 7-годинного робочого дня.
1995 — Нацбанк України випустив монету вартістю 200 тисяч карбованців.
В цей день народилися:
1840-Марко Кропивницький, український драматург, актор, режисер.
1860 Петро Ілліч Чайковський, композитор, залишив велику спадщину практично у всіх музичних жанрах.
А також в цей день народився американський актор, який зіграв в сотні фільмів, отримав два «Оскара» за кращу чоловічу роль і почесний «Оскар» за загальний внесок у розвиток американського кіно — Гарі Купер.
Починаючи з 1926 року знімався в німому кіно — переважно у вестернах. Першим звуковим фільмом за участю Купера був «Виргинец» (1929) за однойменним романом Оуена Уістера. У цій картині Купер виголошував репліки в скупий, уривчастій манері, яка згодом стала його відмінною рисою.
Протягом 1930-х Купер знімався у вестернах і пригодницьких стрічках, змагаючись з Кларком Гейблом за звання першого ловеласа Голлівуду.
Під час Другої світової війни Купер часто давав концерти на південно-тихоокеанському фронті. Великим успіхом серед американських солдатів користувалася картина «Гордість янкі», в якій він зіграв знаменитого бейсболіста.
Після війни основну частину фільмів Купера становили вестерни.
Оставить комментарий