10 травня
10 травня відзнають такі свята:
Сьогодні в Німеччині відзначають День книги.
У Таїланді День хлібороба.
День банківського працівника Киргизстану.
Православні: Анастасія, Іван, Микола, Павло, Петро, Семен, Сергій, Степан.
Цікаві та видатні події, що увійшли в історію в цей день:
1811 В Англії введені паперові гроші.
1947 На кіностудії «Ленфільм» відбувся громадський перегляд нової кінокартини «Попелюшка».
1956 В СРСР скасована плата за навчання в старших класах середніх шкіл.
1978 В Одесі почалися зйомки фільму «Місце зустрічі змінити не можна».
1999 Випущений перший альбом групи «Земфіра».
В цей день народилися:
1760 Клод Руже де Лілль, французький поет і композитор.
1900 Олена Тяпкіна, актриса.
1924 Юлія Володимирівна Друніна, поетеса.
1941 Ольга Лисенко, українська актриса.
1950 Наталія Сергіївна Бондарчук, актриса і режисер.
1955 Олександр Абрамович Друзь, знавець, метр клубу «Що? Коли?».
1965 Лінда Євангеліста, супермодель.
А також сьогодні народилася французька кіноактриса, артистка театру і телебачення, співачка, автор кількох художніх книг — Марина Владі.
Марина Владі (справжнє ім’я — Марина Володимирівна Полякова-Байдарова) народилася 10 травня 1938 року в передмісті Парижа, Франція. Навчалася в балетній школі Паризької опери. Тоді ж (у 10 — річному віці почала зніматися в кіно. Дебют Марини Владі в кіно припав на 1948: у фільмі «Літня гроза» Першого успіху майбутня французька кінозірка досягла у фільмі «Перед потопом» (1953).Європейську славу актрисі приніс фільм «Нечистий, забирайся в пекло» (1955). Тоді ж Марина вийшла заміж за актора Робера Оссейн. Наступний рік став для Марини Владі справді зірковим — головна роль у французько-шведській фільмі «Чаклунка» принесла їй світову славу (ця стрічка демонструвалася в більшості країн світу).
Марині тоді було всього 17! Через 6 років на Каннському кінофестивалі за роль у фільмі «Королева бджіл» Влади отримала престижний приз. У картині угорського режисера М. Месарош «Їх двоє» (1977) Марина знялася разом з Володимиром Висоцьким, своїм другим чоловіком. Вони познайомилися ще в 1967 році в Москві. За словами актриси, саме з ним пов’язані і найщасливіші, і найважчі роки її життя. Смерть Висоцького в 1980 році стала для Марини важким випробуванням. Популярність Марина придбала і на літературній ниві. Її першою книгою став знаменитий роман «Володимир, або Перерваний політ» (1989), перекладений згодом на багато мов. Також вона є автором книг «24 кадру в секунду», «На пляжі, людина в чорному», «Від серця до шлунку» та інших. У 2009 році Марина спільно з режисером Ж. Тардье, поставила виставу «Володимир, або перерваний політ…» по своїй однойменній книзі. У Росії спектакль йшов з тріумфальним успіхом. У ньому відігравала і сама Влади, вона виконувала пісні Висоцького, його тексти, а найбільше – його вірші. Лауреат Каннського кінофестивалю, Марина також нагороджена медаллю Пушкіна і почесним знаком «За видатний внесок у зміцнення культурних зв’язків між Росією і Францією». Вона чотири рази була заміжня, і всіх своїх чоловіків вона вважає унікальними людьми та видатними. У неї троє вже дорослих синів. Сьогодні Марина Володимирівна Влади живе в передмісті Парижа досить самотньо. Вона пише книги, грає в театрі, любить читати російську класику – насамперед свого улюбленого письменника Чехова.
Оставить комментарий