11 травня
11 травня відзнають такі свята:
У Лаосі сьогодні святкують День конституції.
А в Ісландії відзначають останній день рибальського сезону.
Православні: Ганна, Віталій, Кирило, Максим.
Цікаві та видатні події, що увійшли в історію в цей день:
В 330 році Відбулася урочиста церемонія освячення Константинополя.
1881 Опублікований маніфест Олександра III про зміцнення самодержавної влади.
1900 На петербурзькому заводі спущений на воду крейсер «Аврора».
1907-В Києві засновано Українське Наукове товариство.
1916 Альберт Ейнштейн публічно представив свою теорію відносності.
1955 Почалася нарада у Варшаві представників восьми європейських соціалістичних країн по забезпеченню миру і безпеки в Європі, на якій уклали договір про дружбу, співпрацю і взаємну допомогу.
В цей день народилися:
1904 Сальвадор Далі, іспанський художник.
1912 Стельмах Михайло Панасович, український письменник.
1978 Летиція Каста, французька манекенниця і актриса.
А також сьогодні народився український-російський композитор і продюсер грузинського походження — Костянтин Меладзе.
Костянтин Меладзе народився 11 травня 1963 року в Батумі.
Костянтин ріс тихою і спокійною дитиною і був повною протилежністю своєму молодшому братові. Почав писати музику коли він потрапив в ансамбль при Миколаївському корабле.будівному інституті, де навчався разом з братом. Разом з Валерієм Костянтин працював у групі «Діалог», пізніше вони зайнялися сольною творчістю.
У 2000 Костянтин спільно з Дмитром Костюком заснував групу «ВІА Гра». Був композитором і музичним продюсером фільмів «Вечори на хуторі поблизу Диканьки», «Сорочинський ярмарок», «Попелюшка». 2007 року став продюсером російської Фабрики зірок-7 на Першому каналі, разом зі своїм братом Валерієм Меладзе. У 2010 року став музичним продюсером української талант-шоу «Україна сльозам не вірить»
Як видно з назви свята, цей день присвячувався березовому соку. Його починали збирати і заготовлювати про запас. Вважалося, що найсмачніший і цілющий сік тече у верхніх гілках дерева, і якщо зуміти дістатися до них-то таким соком можна вилікувати будь-якого хворого. Однак, заготовляти сік в туманний або дощовий день не рекомендувалося — від такого напою користі було мало. З цього дня березовим соком починали поїти хворих, які страждають весняними лихоманками. Перед цим їх часто купали в дощовій воді або обтирали розтопленим березневим снігом, спеціально збереженим для такого випадку. Робити це покладалося тільки в ясний і погожий день.Спостерігали в цей день за погодою: ясний Схід Сонця — до ясного ж літа. Якщо ніч буде теплою і зоряною-це обіцяє хороший урожай. На урожай була і така незвичайна прикмета: у цей день потрібно було якомога щільніше обідати — і тоді грядки і ріллі будуть родючі.
Оставить комментарий