16 травня
16 травня відзнають такі свята:
Міжнародний День біографів.
На Кайманових островах-День Співдружності.
Православні: Микола, Павло, Петро, Тимофій, Уляна.
Цікаві та видатні події, що увійшли в історію в цей день:
1703 На болотистому березі річки Неви на Заячому острові Петром I була закладена фортеця Санкт-Пітер-Бурх, яка пізніше стала називатися Петропавлівської.
1863 Почалося будівництво Одеської залізниці.
1908 вийшов Закон про обов’язкове початковому навчанні з поетапним введенням в дію протягом 10 років.
1924 Вийшов перший номер журналу «Мурзилка» для дітей від 6 до 9 років.
1985 В СРСР розгорнута антиалкогольна кампанія. Гасло «Тверезість — норма життя» стане її девізом. Результатом кампанії стали дикі черги за горілкою, спекуляція і самогоноваріння.
2002 — У кінотеатрах почався показ фільму «Зоряні Війни: Атака клонів».
В цей день народилися:
1718 Марія Агнези, італійський математик, філософ, перша жінка, що стала професором математики.
1966 Джанет Джексон, американська поп-співачка, сестра Майкла Джексона.
Юрій Юліанович Шевчук
радянський і російський рок-музикант, поет, композитор, художник і продюсер, засновник, фронтмен і єдиний незмінний учасник групи ДДТ.
Юрій Шевчук народився 16 травня 1957 року в селищі Ягідне Магаданської області
Основним захопленням хлопчика до шести років було малювання. Паралельно навчанню в школі і раніше, захоплення, Юра починає брати приватні уроки музики.
Після закінчення школи в 1975 році Шевчук надходить на художньо-графічний факультет Башкирського державного педагогічного інституту.
В цей же час Юрій починає розриватися між музикою і живописом.
Перемагає «хвороба» новим захопленням — тільки що ввійшли в моду рок-н-ролом.
Отримавши диплом художника, Шевчук потрапляє за розподілом на три роки в сільську школу в башкирська селище Иглино.
Дає уроки малювання і паралельно грає в групах «Вільний вітер» і «Калейдоскоп», виступає на шкільних вечорах, святах в будинках культури. За свої перші музичні досліди Юрій отримує приз на конкурсі авторської пісні.
В кінці 1979 року, за рекомендацією спільного знайомого, Шевчук був запрошений в безіменну групу, яка репетирувала в місцевому ДК «Авангард».
Так у 1980 році з’являється рок-група, яка скоро стане відома як «ДДТ».
90-ті роки обернулися для Юрія Шевчука величезним і успіхом.
У складі групи «ДДТ» були записані альбоми: «Відлига» (1990), «Актриса Весна» (1992), «Чорний пес Петербург» (1994), «Це все…» (1994), «Любов» (1996), «Народжений в СРСР» (1997), «Світ номер нуль» (1999).
Пісня «Що таке осінь» з альбому «Актриса Весна» увійшла в хіт-парад 100 кращих пісень XX століття «Нашого Радіо» зайнявши в ньому друге місце.
Свої ранні пісні Шевчук писав під впливом вітчизняних бардів, в першу чергу Володимира Висоцького, Булата Окуджави та Олександра Галича, а також російських поетів Срібного століття — Осипа Мандельштама, Сергія Єсеніна та інших.
Крім творчості, разом з групою, Шевчук видав кілька власних сольних альбомів, а також написав музику до ряду фільмів. Відомий він і своєю громадською діяльністю.
Сьогодні відомий музикант, засновник, лідер і єдиний незмінний учасник групи ДДТ, творець і керівник ТОО «Театр ДДТ», Народний артист Республіки Башкортостан — Юрій Юліанович Шевчук живе і працює в Санкт-Петербурзі. Ще він багато гастролює з концертами і бере участь у різних благодійних проектах.
Мавра Розсадниця, Мавра Молочниця, Мавра-Зелені щи
Вважалося, що в цей день корови, наївшись свіжою і соковитої трави, приносять найсмачніше і густе молоко У народному календарі Мавра придбала кілька прізвиськ. Найбільш відоме з них — Розсадниця — говорить саме за себе. В цей день господині висаджували на грядки розсаду капусти і засівали городи насінням овочів. Зеленими щами день Маври називався тому, що в середині травня починали варити щі не з квашеної капусти (її запаси до цього часу закінчувалися), а зі свіжої зелені — щавлю, лободи, кропиви. Мавру також величали Молочницею. Вважалося, що в цей день корови, наївшись свіжою і соковитої трави, приносять найсмачніше і густе молоко. «І господині легко, якщо на столі молоко», — таку приказку згадували на Мавру. Спостерігали за прикметами. І велика роса, і ясний день передвіщали хороший урожай огірків. А ось відсутність роси вранці обіцяв дощ та температура повітря.
Оставить комментарий