17 травня
17 травня відзнають такі свята:
У Норвегії святкують День конституції.
В Канаді День громадянства.
Аргентина, День військово-морського флоту.
Латвія, День пожежника і рятувальника.
Німеччина, День батька.
Всесвітній день електрозв’язку та інформаційного суспільства.
Цей день — професійне свято всіх програмістів, системних адміністраторів, інтернет-провайдерів, веб-дизайнерів, редакторів інтернет-видань і решти всіх людей, зайнятих у сфері інформаційних технологій. А мета цього свята — сприяти підвищенню рівня поінформованості про можливості, які може принести товариствам та країнам використання інтернету та інформаційно-комунікаційних технологій , а також про шляхи подолання «цифрового розриву».
Православні: Іван, Кирило, Марія, Микита, Микола.
Цікаві та видатні події, що увійшли в історію в цей день:
1718 — англійський юрист Джеймс Пакл запатентував перший у світі кулемет.
У лондонському Кінгс-коледжі 17 травня 1861 року була вперше публічно продемонстрована кольорова фотографія, зроблена за методом шотландського фізика Джеймса Максвелла. Як фотографованого об’єкта Максвелл вибрав бант з картатої шотландки на тлі чорного оксамиту.
1916 року в Англії вперше у світі здійснено перехід на літній час
1997 — Пол Маккартні отримав по Інтернету за 30 хвилин понад 3 млн питань (а це не менше не більше світовий рекорд).
1846 — бельгійський майстер Адольф Сакс запатентував саксофон.
1861 — перше у світі туристичне бюро відправило в поїздку першу у світі туристичну групу (з Лондона в Париж).
1934 — в Аргентині вийшло перше число української газети «Наш клич».
В цей день народилися:
1904 — Жан Габен, французький актор.
1908 — Леонід Соломонович Первомайський український прозаїк, перекладач і поет.
1909 — Магда Шнайдер, німецька актриса.
1911— Софія Станіславівна Пилявська, актриса театру і кіно.
1932 — Ілля Григорович Рутберг, актор театру і кіно.А також в цей день свій день народження відзначає знаменита білоруська співачка Анжеліка Агурбаш
Анжеліка Анатоліївна Агурбаш росла в простій родині, яка була далека від мистецтва. Вже в шкільному віці вона почала виділятися з натовпу однолітків. Ялинская встигала все: і займатися в театральній студії і ходити на уроки музики і танцювати в ансамблі «В’язка».
У 1987 році Анжеліка Агурбаш надійшла в Білоруський театрально-художній інститут на акторський факультет. Однак, відразу після першої сесії дівчина пішла в академічну відпустку
Практично відразу після іспитів на світ з’являється донька Лики – Даша. І вже через місяць несподівано і для себе і для оточуючих Агурбаш бере участь у першому національному конкурсі краси «Міс Білорусь». До загального здивування, з численних претендентів на перемогу, корона дісталася саме Лику. Це був перший тріумф дівчини.
Відразу після перемоги на конкурсі краси Ліка приймає пропозицію знятися в комедії «Не розумію» Наталії Шилок. А після цього, в 1989 році, Анжеліка Агурбаш вирушає у свій перший гастрольний тур. І не з ким-небудь, а з такими майстрами естради, як Михайло Задорнов і Семен Альтов. Саме на цих виступах її зауважує керівник ансамблю «Вєраси» Василь Раинчик. Обдаровану дівчину він запрошує в свою групу. Перші пісні Лики Ялинской стають дуже популярними, і ні один фестивалі, жоден концерт не проходить без її участі.
В ансамблі «Вєраси» Анжеліка пропрацювала 5 років.
У 1997 році Анжеліка Агурбаш, паралельно з роботою у власному арт-клубі, записує альбом «Ніч без сну». Він в рекордно короткі терміни стає популярним і досягає статусу білоруського бестселера.
На початку 2000-х років в житті Лики Ялинской сталися несподівані зміни. Причиною послужила незвичайна любов. Дівчина зустріла чоловіка, який зіграв ключову роль в її долі, романтика і успішного бізнесмена Миколу Агурбаша.
У 2003 році Анжеліка Агурбаш записує композицію «Біла Русь». Пісня була виконана вперше на «Слов’янському базарі» у Вітебську. А потім виходить черговий сингл «Посвята Єфросинії Полоцької». П
Всього в скарбничці Анжеліки Агурбаш понад 300 пісень. І практично всі стали народними. Крім цього, відзнято 15 відеокліпів.
Оставить комментарий