18 травня
18 травня відзнають такі свята:
Сьогодні Міжнародний день музеїв.
Всеукраїнський день працівників культури та любителів народного мистецтва.
На Гаїті святкують День прапора.
День матері в Киргизькій Республіці.
А в Туркменістані День відродження і єдності.
День Європи на Україні 2019
Православні: Андрій, Ірина, Яків.
Цікаві та видатні події, що увійшли в історію в цей день:
1274 Другий Ліонський собор проголосив хрестовий похід.
1642 засноване місто Монреаль.
1724 відбулася церемонія коронації російської імператриці Катерини I.
1804 Наполеона проголошено імператором Франції.
1848 у Франкфурті відкрився перший общегерманский парламент.
1899 в Гаазі почалася Перша мирна конференція, скликана з ініціативи Росії.
1928 почався розгляд «Шахтинської справи» про антирадянську змову інженерів Донбасу, нібито мав місце.
1935 розбився найбільший радянський літак «Максим Горький», 49 людей загинули.
1944 проведено депортації кримських татар на схід.
1958 на Другому фестивалі «Золоту пальмову гілку» отримав радянський фільм «Летять журавлі».
1961 в Україні встановлено літературні премії імені Тараса Шевченка.
В цей день народилися:
1048 Омар Хайам, перський і Таджицький поет, математик, філософ.
1851 Єлизавета Дмитрієва (Кушелєва), російська революціонерка, на чолі жіночого батальйону билася на барикадах Паризької Комуни.
1868 Микола II, останній російський імператор.
1929 Станіслав Ємельянов, російський вчений в області кібернетики, обчислювальної техніки і систем управління, академік РАН.
А також в цей день народилася радянська актриса театру і кіно – Валентина Ананьїна.
Валентина Георгіївна Ананьїна народилася 18 травня 1933 року в Москві. Закінчила ВДІК в 1957 році (навчалася на курсі Юлія Райзмана).
За розподілом після закінчення Вдіку Валентина потрапила в Театр-студію кіноактора, де пропрацювала до 1990 року. Цей театр був фактично філією «Мосфільму»: вистав ставилося дуже мало, всі актори цього театру в основному знімалися в кіно. Дебютною картиною Валентини Ананьиной став «Урок життя» Юлія Райзмана, в якому вона знялася після закінчення другого курсу, у 1954 році. У ньому Валентина зіграла епізодичну роль. З цього моменту вона багато знімалася в кіно, але головних ролей у неї не було, оскільки вона не відповідала певних еталонів зовнішності». Зате на ролі другого плану вона була дуже затребувана. Ананьїна просто майстер епізоду! За свою творчу кар’єру актриса знялася в більш ніж 200 кінофільмах. Серед найпопулярніших-це ролі в картинах: «Солдат Іван Бровкін», «дівчина без адреси», «Летять журавлі», «Я крокую по Москві», «Тіні зникають опівдні», «Слідство ведуть знавці»,» Марш Турецького » і багатьох інших. Ананьїна ніколи не відмовлялася від пропонованих їй ролей і грала їх чудово. Вона також часто знімалася в «Єралаші» і брала участь в озвучуванні фільмів — як вітчизняних, так і іноземних. Крім зйомок у кіно і роботи на телебаченні, Валентина Георгіївна працює в дитячій недільній школі при Новодівичому монастирі, допомагає проводити різні дитячі свята. «Ось цьому я приділяю куди більше часу, і головне — серця, ніж усьому іншому», — говорить сама актриса. Сьогодні Валентина Георгіївна Ананьїна живе і працює в Москві.
У цей день відзначається пам’ять Ірини (в російській традиції — Аріни) македонської, яка стала першою жінкою, шанованою в лику великомучеників. На Арену, як і на Марфу, на Русі висаджували розсаду на грядки — головним чином, капусту і огірки. До речі, вважалося, що цим повинні займатися тільки жінки — і бажано в повній самоті, щоб ніхто не наврочив. Проводили в цей день і інші сільськогосподарські роботи-наприклад, випалювали покоси, щоб позбутися старої, висохлої трави. З цього приводу існувала приказка: «на Ірину худа трава з поля геть».
«Капусткою» також називали один з видів хороводу, поширений в північних регіонах. Він утворюється так: хлопець заводить пісню і утворює ланцюг з грають, беручи за руку то одного, то іншого.
Оставить комментарий