27 травня
27 травня відзнають такі свята:
У Нігерії святкують День дітей.
В Україні сьогодні День працівників хімічної галузі. Іменинниками цього дня є люди, які носять такі імена: Олександр, Іван, Максим, Марк, Микита, Петро
Цікаві та видатні події, що увійшли в історію в цей день:
У 1753 завершено будівництво Андріївської церкви в Києві.
1895 Англійський винахідник Бирт Акрес запатентував кінопроектор.
1930 Річард Дрю запатентував «прозору целофанову липку стрічку» — скотч.
27 травня 1930 Річард Дрю запатентував свій винахід — прозору липку стрічку. Перший в світі скотч був зроблений з каучуку, масел і смол на целофановій основі. Він був водонепроникний і протистояв широкому діапазону температур. Новинку спочатку використовували для захисту скла автомашини під час фарбування кузова, а також для
упаковки обгортки для їжі.
У 1932 році Джон Борден удосконалив скотч, додавши «вбудоване» лезо для обрізки, що істотно полегшило використання стрічки.
1937 Сан — Франциско урочисто відкрився міст над протокою Золоті ворота — один з найкрасивіших у світі. 47 років тому була створена рок-група «Машина часу»У 1968 році Андрій Макаревич зі своїми однокласниками організував самодіяльну рок-групу «The Kids». У 1969 році вона стала називатися «Time Machines», причому пісні виконувалися англійською мовою. У 1973 році назва була змінена на однина — «Машина часу», яким і залишається до сих пір.У складі «Машини часу» в різні роки прославилися такі музиканти, як Олександр Кутіков, Євген Маргуліс, Петро Підгородецький і інші. Через велику кількість композиторів музичний стиль групи еклектичний. У своїй творчості музиканти використовують елементи класичного року, рок-н-ролу, блюзу, бардівської пісні.
В цей день народилися:
У 1877 році народилася Айседоìра Дункаìн — американська танцівниця-новатор, Ірина Шинкарук започаткувала вільного танцю. Розробила танцювальну систему і пластику, яку пов’язувала з давньогрецьким танцем. Дружина поета Сергія Єсеніна в 1922-1924 роках 1897 Джон Дуглас Кокфорд, англійський фізик. Одна тисяча дев’ятсот двадцять два Крістофер Лі, американський актор. Тисяча дев’ятсот сімдесят один Олександр Чижевський, український футболіст, захисник. Тисяча дев’ятсот сімдесят дев’ять Дмитро Толкунов, український хокеїст.
А також сьогодні народилася знаменита актриса, і телеведуча, — Марія Шукшина. Марія Василівна Шукшина народилася 27 травня 1967 року в Москві. Старша дочка актора, режисера і сценариста Василя Шукшина й акторки Лідії Федосєєвої-Шукшиної.У кіно Маша була майже «з пелюшок». У 1969 році у віці півтора років вона знялася в кіноновелі «Братка», в 5 років — у фільмі батька «Пічки-лавочки», в 7 років — у фільмі режисера С. Никоненко «Птахи над містом». Після закінчення факультету перекладачів Інституту іноземних мов ім. Моріса Тореза вона працювала перекладачкою і брокером на сировинній біржі.У наступні роки Марія знялася ще в декількох кінострічках, але переломним моментом в житті став 1995 рік, коли вона отримала запрошення на роль Олі в фільм Петра Тодоровського «Яка дивна гра» і знялася в ліричній мелодрамі «Американська дочка» режисера Карена Шахназарова. Всього в фільмографії актриси більше трьох десятків фільмів.У 1999 році вона була запрошена вести телевізійний проект «Жди меня» на «Первом канале» і більш десяти років, вона вела цю популярну передачу, допомагаючи людям знайти один одногоЗаслужена артистка — Марія Шукшина нагороджена медаллю ордена «За заслуги перед Вітчизною» II ступеня.Актриса тричі була заміжня, від цих шлюбів у неї четверо дітей.Сьогодні Марія Шукшина продовжує активно зніматися в кіно, бере участь в різноманітних телевізійних проектах, живе і працює в Москві. У цей день православна церква святкує пам’ять святого Ісидора, перейменованого в російській народі в Сидора. Бокогреем святого прозвали тому, що з його свята припиняють дути північні вітри — «сівери».Також на Сидора прилітають через теплого моря стрижі і ластівки-касаточкі, які несуть тепло.Раннє повернення ластівок обіцяло щасливий рік.У той же час говорили: «Одна ластівка весни не робить»; «Першій касатці не вір». Це означало, що тільки масовий приліт птахів міг бути свідченням остаточного приходу весни. У цей день звертали увагу на прикмети. Якщо день на Сидора був ясний — то чекали хорошого врожаю огірків. Якщо ж погода була холодна — то і все літо мало бути таким.
Оставить комментарий