Події 9 червня — Цей день в історії .
Дата 9 червня ввійшла в історію кількома знаковими подіями та святами.
9 червня відзначають такі свята :
— День працівників легкої промисловості .
Свято було засноване 1 жовтня 1980 року, щоб віддати данину поваги всім фахівцям, задіяним у даному виді промисловості.
День працівників легкої промисловості формально відзначається в другу неділю червня вже протягом тридцяти років. Воно було засноване 1 жовтня 1980 року, щоб віддати данину поваги всім фахівцям, задіяним у даному виді промисловості. Вони забезпечують виробництво одягу, товарів широкого споживання, швейної та текстильної продукції і т.д.
— Міжнародний день друзів.
Напевно у кожної людини знайдеться хоча б один друг, який є надійною опорою в різних життєвих ситуаціях.
Друзі — це найближчі люди для кожного, тому Міжнародний день друзів, який відзначається 9 червня, можна вважати днем любові до друга. Здавна дружба вважалася високою людською цінністю. Багато мислителів говорили, що у двох друзів одна душа на двох. Сьогодні часто можна почути, що матеріальна сторона життя давно переважила духовну, тому цієї дружби не існує. Тим не менш, вітаючи свою близьку людину з цим святом, ви можете довести зворотнє.
Напевно у кожної людини знайдеться хоча б один друг, який є надійною опорою в різних життєвих ситуаціях. Таку людину обов’язково слід привітати з цим святом, щоб висловити найтепліші почуття та подяку.
Кажуть, що хороших друзів не буває занадто багато. Їх завжди декілька або навіть один. Але, напевно, душа не може поділятися на нескінченну кількість частин. Тому дружбу двох можна назвати ідеальною — самою міцною, вірною та тривалою.
— Міжнародний день акредитації.
В сучасному швидкозмінному світі важко собі уявити товари чи послуги, які б не пройшли відповідну перевірку на якість перед своїм використанням.
Щороку 9 червня відзначається Міжнародний день акредитації (англ. International Accreditation Day). Свято було засноване 9 червня 2008 року завдяки пропозицій двох організацій: Міжнародного Форуму з Акредитації (IAF) та Міжнародного співробітництва з акредитації лабораторій (ILAC). Ці організації займаються вдосконаленням систем контролю якості на міжнародному рівні а також відзначенням досягнень спеціалістів та організацій даної галузі з різних країн світу.
— Шавуот.
Шавуот — свято дарування Тори, тобто морального закону, вільному єврейському народу. Він відзначається 6-го числа єврейського місяця Сиван і є в Ізраїлі вихідним днем.
На івриті слово «Шавуот» означає «тижні» — сім тижнів, відлік яких починається з другого дня Песаха. За переказами, цього дня Мойсей отримав на горі Синай скрижалі Заповіту з десятьма заповідями. Заповіді містять основи всієї людської моралі, без якої не може обійтися ні один народ і жодна людина. Крім того, Мойсей отримав усні заповіді, частину яких записав (вийшов сувій П’ятикнижжя — Письмова Тора), а частина — Усна Тора — були записані тільки через 1500 років, після руйнування Другого Храму. Запис Усної Тори являє собою багатотомний твір — Талмуд, а також багато інших книг, у свою чергу об’єднаних загальною назвою Мідраш.
Як і багато інших єврейських свят, Шавуот відзначає не тільки певну історичну подію, але і настання нового сезону року, завершення чергового сільськогосподарського циклу. Шавуот святкувався на початку сезону жнив пшениці. Це останнє з трьох паломницьких свят. У давнину в цей день в Храмі робили друге приношення пшениці нового врожаю. З пшениці свіжого помелу випікали два короваї та несли їх до Храму. Іншою жертвою були найкращі перші плоди, перші фрукти.В наші дні в Шавуот в синагогах виносять сувій Тори і читають розповідь про те, як вона була дарована, текст десяти заповідей і фрагмент, що розповідає про закони святкування Шавуот в Храмі. Існує також традиція напередодні свята всю ніч читати Тору.
Святкова трапеза в Шавуот обов’язково включає молочну та борошняну їжу: сир, сметану, млинці з сиром, пироги, торти, пряники з медом, вареники, пиріжки з сиром. Цей звичай бере початок з дня вручення Тори. Повернувшись до табору від гори Сінай, євреї задовольнялися молочної їжею. З тих пір, віддаючи данину минулому, на Шавуот перед обідом їдять щось молочне і лише потім в окремому посуді подають святкові м’ясні страви.
Оставить комментарий